Наукові семінари та круглі столи

Наукові семінари аспірантів юридичного факультету

26.05.2022 – науковий семінар на тему «Точність та визначеність положень кримінального закону як вимога принципу законності»

26 травня о 15.05 відбувся науковий семінар аспіранта кафедри кримінального права та кримінології Демчука Павла Володимировича на тему: Точність та визначеність положень кримінального закону як вимога принципу законності”.

Науковий керівник: доц. МАРІН Олександр Костянтинович. Рецензенти: доц. ДЕНЬКОВИЧ Ольга Іванівна; доц. ЖДИНЯК Наталія Петрівна.

З коротким текстом доповіді можна ознайомитись за посиланням.

Фотогалерея

05.05.2022 – фаховий науковий семінар аспірантів кафедри адміністративного та фінансового права

У четвер 05.05.2022 року о 15.05-16.25 відбувся науковий семінар аспірантів кафедри адміністративного та фінансового права Стафійчук К. В. та Дзіковського М. Р.
Аспірантка Стафійчук К. В. (науковий керівник проф. Решота В. В.) виступить з доповіддю на тему: «Касаційне провадження в адміністративному судочинстві України». Опоненти доповідача: доц. Ільницький О. В. та доц. Труш М. І.
Аспірант Дзіковський М. Р. (науковий керівник проф. Кобилецький М. М.) виступить з доповіддю на тему: «Адміністративний трибунал Австрії 1875-1918 рр.». Опоненти доповідача: проф.Решота В. В. та доц. Моряк-Протопопова Х. М.
Фотогалерея

21.04.2022 – науковий семінар на тему «Охорона прав інтелектуальної власності у сфері будівництва»

У четвер 21 квітня 2022 року о 15.05-16.25 відбувся науковий семінар на тему «Охорона прав інтелектуальної власності у сфері будівництва».

Доповідач: здобувач кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права Христина Юріївна Тарасенко.

Науковий керівник: проф. ЯВОРСЬКА Олександра Степанівна.

Опоненти (рецензенти) доповідача: доц. ГЛАДЬО Юлія Олексіївна О. та к.ю.н. ГРИНЧАК Ірина Володимирівна.

З текстом доповіді можна ознайомитись за посиланням.

Науковий семінар відбувся з урахуванням карантинних обмежень на платформі Zoom.

Фотогалерея

31.03.2022 – науковий семінар аспірантів юридичного факультету на тему «Правове регулювання земельних відносин в Західній Україні у складі Польщі (1921–1939 рр.)»

У четвер 31.03.2022 року о 15.05-16.25 відбувся науковий семінар на тему «Правове регулювання земельних відносин в Західній Україні у складі Польщі (1921–1939 рр.)».

Доповідач на науковому семінарі аспірантка кафедри історії держави, права та політико-правових учень Лесик О. В.

Науковий керівник аспіранта – доктор юридичних наук, завідувач кафедри історії держави, права та політико-правових учень професор БОЙКО Ігор Йосипович.

Опоненти (рецензенти) доповідача:

доктор юридичних наук, завідувач кафедри адміністративного та фінансового права професор КОБИЛЕЦЬКИЙ Микола Мар’янович;

кандидат юридичних наук, доцент кафедри історії держави, права та політико-правових учень МОРЯК-ПРОТОПОПОВА Христина Миколаївна.

З текстом доповіді можна ознайомитись за посиланням.

Науковий семінар відбувся з урахуванням карантинних обмежень на платформі Zoom.

Фотогалерея

17.12.2021 – науковий семінар аспірантів юридичного факультету на тему «Поняття договору постачання енергетичними ресурсами через приєднану мережу»

17 грудня 2021 року о 15.00-16.25 відбувся науковий семінар аспірантів юридичного факультету на тему «Поняття договору постачання енергетичними ресурсами через приєднану мережу».

Доповідач на науковому семінарі аспірант цивільного права і процесу Островський Андрій Михайлович.

Науковий керівник аспіранта – кандидат юридичних наук, професор кафедри цивільного права і процесу ГЕРЦ Алла Анатоліївна.

З текстом доповіді можна ознайомитись за посиланням.

Науковий семінар відбувся з урахуванням карантинних обмежень на платформі MicrosoftTeams.

16.12.2021 – науковий семінар аспірантів юридичного факультету на тему «Законодавчі зміни у сфері фінансового моніторингу відомостей про кінцевих бенефіціарних власників»

16 грудня 2021 року о 13.10-14.50 відбувся науковий семінар аспірантів юридичного факультету на тему «Законодавчі зміни у сфері фінансового моніторингу відомостей про кінцевих бенефіціарних власників».

Доповідач на науковому семінарі аспірант кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права Білан Петро Володимирович.

Науковий керівник аспіранта – доктор юридичних наук, професор кафедри кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права ЯВОРСЬКА Олександра Степанівна.

З текстом доповіді можна ознайомитись за посиланням.

Науковий семінар відбувся з урахуванням карантинних обмежень на платформі MicrosoftTeams.

11.11.2021 – науковий семінар аспірантів юридичного факультету на тему «Співучасть у кримінальному правопорушенні зі спеціальним субʼєктом у кримінальному праві України»

11 листопада 2021 року о 15.00-16.25 відбувся науковий семінар аспірантів юридичного факультету на тему «Співучасть у кримінальному правопорушенні зі спеціальним субʼєктом у кримінальному праві України».

Доповідач на науковому семінарі аспірант кафедри кримінального права і кримінології Федорович Наталія Андріївна.

Науковий керівник аспіранта – кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального права і кримінології ПАНЧАК Оксана Григорівна.

Опоненти доповідача:

кандидат юридичних наук, асистент кафедри кримінального права і кримінології криміналістики КРИКЛИВЕЦЬ Дмитро Євгенович;

кандидат юридичних наук, асистент кафедри кримінального права і кримінології криміналістики СЕНЬ Ірина Зеновіївна.

З текстом доповіді можна ознайомитись за посиланням.

Науковий семінар відбувся з урахуванням карантинних обмежень на платформі Zoom.

07.06.2021 – Фаховий науковий семінар аспірантів аспірантів кафедри історії держави, права і політико-правових учень

7 червня (понеділок) 2021 року о 10.00 відбувся фаховий науковий семінар аспірантів аспірантів кафедри історії держави, права і політико-правових учень. На семінарі обговорили результати наукових досліджень аспірантів:

 1. Тараса Галабурди (тема дисертаційної роботи: «Кримінальне судочинство у Галичині за австрійським кримінально-процесуальним кодексом 1873 року»). Науковий керівник аспіранта – доктор юридичних наук, професор кафедри історії держави, права та політико-правових учень Ігор Йосипович Бойко. Рецензентами призначено доктора юридичних наук, професора, професора кафедри кримінального процесу та криміналістики ЛНУ імені Івана Франка Бобечка Назара Ростиславовича та кандидата юридичних наук, доцента кафедри історії держави, права та політико-правових учень ЛНУ імені Івана Франка Моряк-Протопопову Христину Миколаївну.
 1. Ковальчука Івана (тема дисертаційної роботи: «Правові основи організації і діяльності крайових судів у Галичині в складі Австрії та Австро-Угорщини (1850-1918 рр.)»). Науковий керівник аспіранта – доктор юридичних наук, професор кафедри історії держави, права та політико-правових учень Ігор Йосипович Бойко. Рецензентами призначено доктора юридичних наук, професора, професора кафедри кримінального процесу та криміналістики ЛНУ імені Івана Франка Бобечка Назара Ростиславовича та кандидата юридичних наук, доцента кафедри історії держави, права та політико-правових учень ЛНУ імені Івана Франка Моряк-Протопопову Христину Миколаївну. 
 2. Олійника Юрія (тема дисертаційної роботи: «Правові основи організації та діяльності Львівського апеляційного суду в період Другої Речі Посполитої: історико-правове дослідження»). Науковий керівник аспіранта – доктор юридичних наук, професор кафедри історії держави, права та політико-правових учень Ігор Йосипович Бойко. Рецензентами призначено доктора юридичних наук, професора, професора кафедри кримінального процесу та криміналістики ЛНУ імені Івана Франка Бобечка Назара Ростиславовича та кандидата юридичних наук, доцента кафедри історії держави, права та політико-правових учень ЛНУ імені Івана Франка Моряк-Протопопову Христину Миколаївну.

Фаховий семінар відбувся дистанційно на платформі ZOOM

Фотогалерея

25.05.2021 – Науковий міжгалузевий семінар аспірантів юридичного факультету

25 травня 2021 року відбувся науковий міжгалузевий семінар аспірантів юридичного факультету. Аспіранти, що проводять наукові дослідження у різних галузях права, зустрілися для обговорення та наукової дискусії з найбільш актуальних правових питань.

Аспірант кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративногоправа БІЛАН Петро Володимирович оголосив доповідь на тему «Права акціонера на інформацію у процедурі злиття акціонерних товариств». Науковий керівник аспіранта – проф. ЯВОРСЬКА Олександра Степанівна.

Свої доповіді оголосили також двоє аспірантів кафедри кримінального процесцу та криміналістики КОВАЛЬСЬКА Дарія Тарасівна (науковий керівник доц. ВОЙНАРОВИЧ Альона Богданівна) та ГАРАСИМЧУК Назарій Андрійович (науковий керівник проф. КОГУТИЧ Іван Іванович). КОВАЛЬСЬКА Д. Т. виступила з доповіддю на тему: «Право особи на публічний судовий розгляд кримінального провадження України, США та держав Європи», а ГРАСИМЧУК Н. А. з доповіддю: «Зловживання процесуальними правами адвокатами у практиці Вищого антикорупційного суду».

Аспірант кафедри кримінального права та кримінології ДЕМЧУК Павло Володимирович виступив з доповіддю на тему: «Концептуальний підхід до дослідження принципу законності у кримінальному праві». Науковим керівником аспіранта є доц. МАРІН Олександр Костянтинович.

Аспірантка кафедри адміністративного та фінансового права СТАФІЙЧУК Катерина Володимирівна виступила з доповіддю на тему «Правова природа касаційного провадження в адміністративному судочинстві України». Науковий керівник проф. РЕШОТА Володимир Володимирович.

У науковому семінарі та науковій дискусії взяли участь також інші аспіранти юридичного факультету.

Фотогалерея

18.05.2021 – Науковий семінар «Процесуальні гарантії встановлення істини у кримінальному провадженні України»

18 травня 2021 року відбувся науковий семінар аспірантів юридичного факультету на тему «Процесуальні гарантії встановлення істини у кримінальному провадженні України».

Доповідав на науковому семінарі аспірант кафедри кримінального процесу і криміналістики ПІХ Юрій Тарасович.

Науковий керівник аспіранта – доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри кримінального процесу і криміналістики НОР Василь Тимофійович.

Опонентом доповідача виступив кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального процесу і криміналістики ФІГУРСЬКИЙ Володимир Михайлович.

У науковому семінарі взяли участь аспіранти юридичного факультету.

З текстом доповіді можна ознайомитись за посиланням.

Науковий семінар – колективне, публічне обговорення наукової інформації для формування компетенцій здобувачів в об’ємі нових знань та методів для оптимізації взаємодії з проектами і програмами, що забезпечує умови для розвитку мислення через дискусію.

09.03.2021 – Науковий семінар «Реалізація принципу пропорційності у криміналізації діянь»

09 березня 2021 року відбувся науковий семінар аспірантів юридичного факультету на тему «Реалізація принципу пропорційності у криміналізації діянь».

 

Доповідала на науковому семінарі аспірантка кафедри кримінального права та кримінології Сніжана Шевченко.

З текстом доповіді можна ознайомитись за посиланням.

Науковий керівник аспіранта – кандидат юридичних наук, доцент кримінального права та кримінології Денькович Ольга Іванівна.

Опонентом доповідача виступив кандидат юридичних наук, асистент кафедри кримінального права та кримінології Крикливець Дмитро Євгенович.

У науковому семінарі взяли участь аспіранти юридичного факультету.

Нагадаємо, що науковий семінар – колективне, публічне обговорення наукової інформації для формування компетенцій здобувачів в об’ємі нових знань та методів для оптимізації взаємодії з проектами і програмами, що забезпечує умови для розвитку мислення через дискусію.

 

16.12.2020 – Науковий семінар аспірантів кафедри конституційного права кафедри кримінального процесу та криміналістики

16 грудня (середа) 2020 року о 15.00 відбувся науковий семінар аспірантів юридичного факультету.

На науковому семінарів представляли результати своїх наукових досліджень:

Бондаренко Богдан Олегович, аспірант кафедри конституційного права,

на тему «Щодо «конституційної ситуації» в Україні у 2020 році через призму позицій Венеційської комісії та позицій національний суб’єктів».

Науковий керівник аспіранта – доктор юридичних наук, професор кафедри конституційного права Бориславська Олена Марківна.

Опонентами доповідача призначено кандидата юридичних наук, доцента кафедри конституційного права – Різника Сергія Васильовича та кандидата юридичних наук, доцента кафедри конституційного права – Кобрина Володимира Степановича.

Із доповіддю можна ознайомитись за посиланням.

Юрків Роксолана Романівна, аспірант кафедри кримінального процесу та криміналістики, на тему «Кримінальне провадження про підкуп медичних працівників: криміналістично значущі ознаки особи правопорушника та особи потерпілого».
Науковий керівник аспіранта – кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального процесу та криміналістики Фігурський Володимир Михайлович.

Опонентами доповідача призначено кандидата юридичних наук, доцента кафедри кримінального процесу та криміналістики – Береського Ярослава Осиповича та кандидата юридичних наук, доцента кафедри кримінального процесу та криміналістики – Жолновича Ігора Володимировича.

Із доповіддю можна ознайомитись за посиланням.

02.12.2020 – Науковий семінар «Лікарські засоби: особливості примусових ліцензій на використання запатентованого винаходу (корисної моделі)»

02 грудня 2020 року відбувся науковий семінар аспірантів юридичного факультету на тему «Лікарські засоби: особливості примусових ліцензій на використання запатентованого винаходу (корисної моделі)».

Доповідав на науковому семінарі аспірант кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права Роман Юрків. Із доповіддю можна ознайомитись за посиланням.

Науковий семінар відбувся дистанційно у сервісі платформи Zoom.

Науковий керівник аспіранта – доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права Яворська Олександра Степанівна.

Опонентами доповідача призначено доцента кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права – Тарасенка Леоніда Леонідовича та доцента кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права – Дюкарєву-Бержаніну Катерину Юріївну.

Нагадаємо, що науковий семінар – колективне, публічне обговорення наукової інформації для формування компетенцій здобувачів в об’ємі нових знань та методів для оптимізації взаємодії з проектами і програмами, що забезпечує умови для розвитку мислення через дискусію.

18.11.2020 – Науковий семінар «Права інтелектуальної власності на кінематографічний твір: проблеми суб’єктів»

18 листопада 2020 року відбувся науковий семінар аспірантів юридичного факультету на тему «Права інтелектуальної власності на кінематографічний твір: проблеми суб’єктів».

Доповідала на науковому семінарі аспірантка кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права Олена Лубчук.

Із доповіддю можна ознайомитись за посиланням.

Науковий семінар відбувся дистанційно у сервісі платформи zoom.

Науковий керівник аспіранта – доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права Яворська Олександра Степанівна.

Опонентами доповідача призначено кандидата юридичних наук, асистента кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права – Кметик-Подубінську Христину Ігорівну та кандидата юридичних наук, асистента кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права – Гринчак Ірину Володимирівну.

Нагадаємо, що науковий семінар – колективне, публічне обговорення наукової інформації для формування компетенцій здобувачів в об’ємі нових знань та методів для оптимізації взаємодії з проектами і програмами, що забезпечує умови для розвитку мислення через дискусію.

04.11.2020 – Науковий семінар «Венчурний фонд як форма залучення інвестицій в Україні та ЄС»

04 листопада 2020 року відбувся науковий семінар аспірантів юридичного факультету на тему «Венчурний фонд як форма залучення інвестицій в Україні та ЄС».

На науковому семінарі доповідав аспірант кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права Йосиф Іванюк.

Із доповіддю можна ознайомитись за посиланням.

Науковий керівник аспіранта – кандидат юридичних наук, доцент Гладьо Юлія Олексіївна.

Опонентами доповідача виступили доцент кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права – Тарасенко Леонід Леонідович та доцент кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права – Дюкарєва-Бержаніна Катерина Юріївну.

 

Науковий семінар відбувся дистанційно у сервісі платформи Zoom.

Нагадаємо, що науковий семінар – колективне, публічне обговорення наукової інформації для формування компетенцій здобувачів в об’ємі нових знань та методів для оптимізації взаємодії з проектами і програмами, що забезпечує умови для розвитку мислення через дискусію.

21.10.2020 Науковий семінар «Цивільно-правове регулювання донорства в Україні»

21 жовтня 2020 року відбувся науковий семінар аспірантів юридичного факультету на тему «Цивільно-правове регулювання донорства в Україні».

На науковому семінарі доповідав аспірант кафедри цивільного права та процесу Роман Олійник.

Науковий керівник аспіранта – доктор юридичних наук, професор Герц Алла Анатоліївна.

Опонентами доповідача виступили професор кафедри цивільного права та процесу – Юркевича Юрія Миколайовича та доцент кафедри цивільного права та процесу – Квіт Наталію Михайлівну.

Із доповіддю можна ознайомитись за посиланням.

Науковий семінар відбувся дистанційно у сервісі платформи zoom за посиланням:

Нагадаємо, що науковий семінар – колективне, публічне обговорення наукової інформації для формування компетенцій здобувачів в об’ємі нових знань та методів для оптимізації взаємодії з проектами і програмами, що забезпечує умови для розвитку мислення через дискусію.

07.10.2020 – Науковий семінар «Еволюція Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод: від наукової концепції до створення Суду»

07 жовтня 2020 року відбувся науковий семінар аспірантів юридичного факультету на тему «Еволюція Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод: від наукової концепції до створення Суду (на основі теоретичної концепції професора Герша Лаутерпахта)».

На науковому семінарі доповідала аспірантка кафедри теорії та філософії права 4 року навчання Анна Держипільська.

Із доповіддю можна ознайомитись за посиланням.

Науковий керівник аспіранта – доктор юридичних наук, професор Рабінович Петро Мойсейович.

Опонентами доповідача виступили доцентка кафедри теорії та філософії права – Дудаш Тамара Іванівна та доцент кафедри теорії та філософії права – Добрянський Святослав Павлович.

Науковий семінар відбувся дистанційно у сервісі платформи zoom. 

Нагадаємо, що науковий семінар – колективне, публічне обговорення наукової інформації для формування компетенцій здобувачів в об’ємі нових знань та методів для оптимізації взаємодії з проектами і програмами, що забезпечує умови для розвитку мислення через дискусію.

23.09.2020 – Примусове вилучення земельної ділянки для суспільних потреб: проблеми правового регулювання

23 вересня (середа) 2020 року на юридичному факультеті відбувся науковий семінар аспірантів юридичного факультету на тему «Примусове вилучення земельної ділянки для суспільних потреб: проблеми правового регулювання».

Доповідачем виступив аспірант кафедри цивільного права та процесу 4 року навчання  Крупник Роман Володимирович.

Науковий керівник аспіранта – доктор юридичних наук Юркевич Юрій Миколайович.

Опонентами доповідача призначено доцента кафедри цивільного права та процесу, доктора юридичних наук – Якубівського Ігоря Євгеновича та доцента кафедри цивільного права та процесу, кандидата юридичних наук – Цікала Володимира Ігоровича.

Із доповіддю можна ознайомитись за посиланням.

Науковий семінар відбувся із дотримання режиму карантину у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

19.05.2020 – Окрема думка судді органу конституційної юрисдикції: до питання про її роль та значення»

19 травня 2020 року о 15.00 у дистанційному режимі відбувся Науковий семінар аспірантів юридичного факультету, на якому доповідатиме аспірантка кафедри конституційного права Сподарик Марта Богданівна на тему «Окрема думка судді органу конституційної юрисдикції: до питання про її роль та значення».

З доповіддю можна ознайомитись тут.

Участь у цьому науковому семінарі взяли аспіранти юридичного факультету, а також доценти  кафедри конституційного права  Кобрин Володимир Степанович та Мочульська Марта Євгенівна, які виступили опонентами на зазначеному заході, науковий керівник аспірантки – доцент кафедри конституційного права Різник Сергій Васильович.

Аспірантка розглянула доктринальні положення здійснення права на окрему думку суддями Конституційного Суду України та презентувала дослідження-опитування щодо позицій діючих суддів Конституційного Суду України до доцільності існування права на окрему думку судді органу конституційної юрисдикції. Під «окремою думкою» було запропоновано розуміти публічне вираження судею власної позиції, пов’язаної з рішенням, в ухваленні якого він брав участь. Було висловлено позицію, що право судді Конституційного Суду на окрему думку є гарантією його незалежності та відіграє важливе доктринальне значення.

Виникла дискусія щодо необхідності встановлення меж реалізації права на окрему думку судді органу конституційної юрисдикції в аспекті запобігання підриву авторитету органу конституційної юрисдикції.

Науковий семінар відбувався у дистанаційному режимі у сервісі платформ «Zoom».

Підключитися до конференції Zoom можна було за посиланням:

https://us02web.zoom.us/j/9448432734?pwd=NGxaakxnTGZ3TkxHYXlEdzBsZWppdz09

Meeting ID: 944 843 2734

Password: 7777777

Науковий семінар – колективне, публічне обговорення наукової інформації для формування компетенцій здобувачів в об’ємі нових знань та методів для оптимізації взаємодії з проектами і програмами, що забезпечує умови для розвитку мислення через дискусію.

Підготувала: аспірантка Катерина Шуневич

05.05.2020 – Вплив концепції професора Герша Лаутерпахта на практику правозахисту

5 травня 2020 року в дистанційному режимі відбувся Науковий семінар аспірантів юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Під час заходу доповідь «Вплив концепції професора Герша Лаутерпахта на практику правозахисту» представила аспірантки кафедри теорії та філософії права Анна Держипільська.

З доповіддю можна ознайомитись тут.

Відеозапис семінару тут.

У колективному обговоренні доповіді аспірантки взяли участь її науковий керівник, професор кафедри теорії та філософії права Рабінович Петро Мойсейович, опонент доповідачки, доцент кафедри теорії та філософії права Добрянський Святослав Павлович, а також студенти та викладачі факультету. Модератором заходу був доцент кафедри теорії та філософії права, заступник декана юридичного факультету Назарій Стецик.

У своїй доповіді аспірантка проаналізувала концепції Герша Лаутерпахта, зокрема сформульовані ним склади злочинів проти людяності, та їхній вплив на практику правозахисту в історичному контексті та на сучасному етапі. Зазначимо, що Герш Лаутерпахт – австрійський, а згодом англійський юрист українсько-єврейського походження, спеціаліст із міжнародного права. Уродженець Жовкви, навчався на юридичному факультеті Львівського університету, є одним із авторів концепції прав людини як норми міжнародного права.

Анна Держипільська у своєму виступі зазначила: «Незважаючи на те, що термін «злочини проти людяності» був закріплений у документах міжнародного характеру ще на початку ХХ ст., вперше переслідування та притягнення до відповідальності за вчинення цього виду міжнародних правопорушень відбулося після Другої світової війни у 1945 р. Міжнародним військовим трибуналом у Нюрнберзі». До злочинів проти людяності було віднесено вбивство, знищення, поневолення, депортацію та інші нелюдські дії, вчинені проти будь-якого цивільного населення, до або під час війни, переслідування за політичними, расовими або релігійними ознаками при виконанні або у зв’язку з виконанням будь-якого злочину, що підпадає під юрисдикцію Трибуналу. Зараз перелік діянь, що розглядаються як злочини проти людяності, визначений Лаутерпахтом ще в 1945 р., без змін зафіксований у ст. 7 Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Детально окресливши історичний вплив концепції Герша Лаутерпахта, Анна Держипільська наголосила, що його ідеї не втрачають актуальності досі, особливо в контексті анексії Криму та війни на Сході України. Важливо тут те, що в Кримінальному кодексі України термін «злочини проти людяності» досі не закріплений. «Відсутність криміналізації цього злочину не тільки в Україні, але й в багатьох інших державах призвела до великих прогалин у міжнародному праві», – зазначила доповідачка. Тому, на її думку, важливо усвідомити, що концепція Лаутерпахта – це не просто важливий історичний момент, а й надзвичайно актуальне поняття для сучасного законодавства.

Опонент доповідачки Добрянський Святослав Павлович високо оцінив представлену наукову розвідку і звернув увагу на те, що зараз в Україні є дуже мало фахівців, які знають про зародження і розвиток інституту злочинів проти людяності. Водночас опонент наголосив, що в дослідженні слід визначити і проаналізувати конкретні напрямки приведення законодавства України у відповідність із положеннями Римського статуту Міжнародного кримінального суду, які стосуються визначення злочинів проти людяності та юридичної відповідальності за їх вчинення.

Під час дискусії учасники наукового семінару мали можливість спільно розглянути проблематичні аспекти злочинів проти людяності та притягнення до відповідальності за їх вчинення, а також проаналізувати сучасний стан міжнародної практики правозахисту. Зокрема, йшлося про те, як національний законодавець повинен реагувати на інститут злочинів проти людяності в сучасному праві, як співвідносяться склади злочинів проти людства і проти людяності, як можливо регламентувати міжнародне співробітництво у справах, що стосуються злочинів проти людяності тощо.

Насамкінець із ґрунтовним історичним екскурсом з метою визначення поглядів та ідей, які обстоював Герш Лаутерпахт, а також проблемних моментів міжнародного права у ХХ ст. виступив науковий керівник Анни Держипільської Петро Рабінович. Окреслюючи внесок Герша Лаутерпахта у міжнародне право, професор назвав його «генієм праволюдинної юриспруденції ХХ ст» та «найвидатнішим юристом ХХ ст».

Науковий семінар відбувався у дистанаційному режимі у сервісі платформ «Zoom».

Підключитися до конференції Zoom можна було за посиланням:

https://us02web.zoom.us/j/9448432734?pwd=NGxaakxnTGZ3TkxHYXlEdzBsZWppdz09

Meeting ID: 944 843 2734

Password: 7777777

Науковий семінар – колективне, публічне обговорення наукової інформації для формування компетенцій здобувачів в об’ємі нових знань та методів для оптимізації взаємодії з проектами і програмами, що забезпечує умови для розвитку мислення через дискусію.

Пресцентр

14.04.2020 – Злочини та кримінальні проступки: питання розмежування у кримінальному праві України та Республіки Польща

14 квітня 2020 року відбувся у дистанційному режимі науковий семінар аспірантів юридичного факультету, на якому доповідав аспірант кафедри кримінального права та кримінології Володимир Лутчин. Темою наукового семінару були актуальні та значимі в сучасних умовах реформування кримінального законодавства питання розмежування злочинів та кримінальних проступків у кримінальному праві України та Республіки Польща.

З доповіддю можна ознайомитись тут.

Опонентамм доповідача виступили доцент кафедри кримінального права та кримінології Гордієнко Володимир Володимирович та асистентка кафедри кримінального права та кримінології Леськів Соломія Романівна.

Науковим керівником аспіранта є доцент кафедри кримінального права та кримінології Сенько Микола Миколайович.

Науковий семінар відбувся в сервісі платформи ZOOM.

Світлина від Соломії Леськів.

Світлина від Соломії Леськів.

03.03.2020 – Конституційна ідентичність: підходи, значення, проблеми

03 березня 2020 року на юридичному факультеті відбувся науковий семінар аспірантів юридичного факультету, на якому доповідала аспірантка кафедри конституційного права Ольга Никорак.

Темою наукового семінару були питання конституційної ідентичності. З доповіддю можна ознайомитись  тут.

Завідувач кафедри конституційного права, професор Гураль П. Ф. звернув увагу на значеня національної ідентичності у структурі конституційної ідентичності, висловив важливі зауваження та рекомендації.

Доцент кафедри конституційного права, науковий керівник аспірантки, Різник С. В. висловив своє бачення проблеми конституційної ідентичності, особливо в контексті викликів європейської інтеграції України.

Асистент кафедри конституційного права Слюсарчук Х. акцентувала увагу на ролі конституційної ідентичності для України.

19.12.2019 – Науковий семінар аспірантів кафедри адміністративного та фінансового права та кафедри кримінального права та кримінології

19 грудня 2018 року відбувся науковий семінар аспірантів юридичного факультету.

На науковому семінарі доповідали:

– аспірантка кафедри адміністративного та фінансового права Анастасія Цюбченко
на тему “Правове регулювання фінансування та матеріального забезпечення місцевих виборів”
(Науковий керівник: доц. Мостовий А. С., Опоненти: доц. Ільницький О. В., доц. Палавська Н. Т.)

з текстом доповіді можна ознайомитись за посиланням тут

– аспірантка кафедри кримінального права та кримінології Мар’яна Хмиз
на тему “Вимагання неправомірної вигоди» як самостійний склад злочину”
(Науковий керівник: доц. Марін О. К., Опоненти: доц. Сенько М. М., асист. Крикливець Д. Є.)

з текстом доповіді можна ознайомитись за посиланням тут

 

 

05.12.2019 – Науковий семінар аспірантів кримінального процесу та криміналістики та кафедри соціального права

05 грудня 2019 року відбувся науковий семінар аспірантів юридичного факультету.

На науковому семінарі доповідали:

аспірант кафедри кримінального процесу та криміналістики Тарас Сеник на тему “Відкладення судового розгляду в кримінальному провадження” (науковий керівник: проф. Бобечко Н. Р., опоненти: доц. Войнарович А. Б., доц. Калужна О. М.). З доповіддю можна ознайомитись тут та презентацією тут.

– аспірантка кафедри соціального права Оксана Щестюк

на тему “Визначення та розмежування понять «земельні права» та «права на землю” (науковий керівник: доц. Ващишин М. Я., опоненти: доц. Барабаш Н. П. та доц. Чопко Х. І.). З доповіддю можна ознайомитись тут.

21.11.2019 – Використання історичного досвіду в сучасних умовах судової реформи в Україні

21 листопада 2019 року на юридичному факультеті відбувся науковий семінар аспірантів юридичного факультету на тему “Використання історичного досвіду в сучасних умовах судової реформи в Україні”.

На науковому семінарі доповідали аспіранти кафедри історії держави, права і політико-правових учень – Іван Ковальчук на тему діяльності краєвих судів в Галиччині (1850-1918) та Тарас Галабурда на тему кримінального судочинства в Галичині за Австрійським кримінально-процесуальним кодексом 1873 р.

Із текстом доповіді Іван Ковальчук можна ознайомитись тут.

Із текстом доповіді Тарас Галабурда можна ознайомитись тут.

Опонентами доповідача виступили доцент кафедри історії держави, права і політико-правових учень Андрій Кольбенко та професор кафедри адміністративного та фінансового права Микола Кобилецький
  

07.11.2019 – Цифрова реформа як спосіб прискорення визнання та виконання міжнародних судових рішень в Україні

Відбувся 07 листопада 2019 року науковий семінар аспірантів юридичного факультету, на якому доповідала аспірантка кафедри цивільного права та процесу Анна Мисишин на тему “Цифрова реформа як спосіб прискорення визнання та виконання міжнародних судових рішень в Україні”. Пропонуємо ознайомитись із доповіддю тут
Опонентом доповідача виступила доцент кафедри цивільного права та процесуКвіт Наталія Михайлівна. Науковий керівник, доцент кафедри цивільного права та процесу Михайлів Марія Омелянівна висловила також свої зауваження та пропозиції по темі доповіді. Учасники семінару взяли участь у плідній дискусії, яка дозволила доповідачці поглибити деякі аспекти свого дисетаційного дослідження.

24.10.2019 – Державно-правові інститути Ватикану – функціонування на сучасному етапі

24 жовтня 2019 року відбувся науковий семінар аспірантів юридичного факультету, на якому доповідав аспірант кафедри історії держави, права та політико-правових учень Богдан Гутів на тему “Державно-правові інститути Ватикану: функціонування на сучасному етапі”.

Пропонуємо ознайомитись із доповіддю тут.

Опонентами доповідача виступили викладачі кафедри історії держави, права та політико-правових учень доц. Колбенко А. В. та доц. Шевчук Л. Е.

10.10.2019 – Європейські стандарти сучасного парламентаризму (за позиціями Європейської комісії «За демократію через право»)

10 жовтня 2019 року відбувсянауковий семінар аспірантів юридичного факультету, на якому доповідала Вікторія Дубас на тему “Європейські стандарти сучасного парламентаризму (за позиціями “Європейської комісії “За демократію через право”)”.

З текстом доповіді можна ознайомитись тут.

Опонентами доповідача призначені викладачі кафедри конституційного права: проф. Олена Бориславська, проф. Сергій Рабінович, доцент Сергій Різник.

 

КРУГЛІ СТОЛИ:

11.06.2021 – круглий стіл: Актуальні питання правозастосування при розгляді податкових спорів

11 червня 2021 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся круглий стіл на тему «Актуальні питання правозастосування при розгляді податкових спорів». Захід організували з метою обговорення проблемних питань та новітніх тенденцій судової практики у діяльності судів касаційної та апеляційної інстанції, які визначають захист прав та інтересів платників податків. У засіданні взяли участь представники Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, Восьмого апеляційного адміністративного суду, Державної податкової служби України, Львівського окружного адміністративного суду, Головного управління ДПС у Львівській області, а також науковці юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

Фотогалерея

 

21.02.2021 – круглий стіл: Актуальні проблеми історії держави і права України та державотворча діяльність Євгена Коновальця: до 130-річчя від дня народження та з нагоди 360-ліття Львівського національного університету імені Івана Франка

21 травня 2021 року у дистанційному форматі за допомогою платформи  ZOOM відбувся круглий стіл на тему “Актуальні проблеми історії держави і права України та державотворча діяльність Євгена Коновальця: до 130-річчя від дня народження та з нагоди 360-ліття Львівського національного університету імені Івана Франка”. Організатор зустрічі – кафедра історії держави, права та політико-правових учень юридичного факультету.

Метою заходу є відзначення 130-ої річниці від дня народження Євгена Коновальця – видатного українського політичного і державного діяча, полковника Армії УНР, командира Січових Стрільців, члена Стрілецької Ради, коменданта УВО, голови Проводу українських націоналістів (1927), першого голови ОУН (з 1929), одного із ідеологів українського націоналізму та обговорення актуальних проблем історії держави і права України.

Робота круглого столу відбувалася за такими напрямами:

 • життєвий і творчий шлях Євгена Коновальця;
 • початок громадської діяльності Євгена Коновальця;
 • політична і державна діяльність Євгена Коновальця як полковника Армії УНР;
 • участь Євгена Коновальця у формуванні формації Січових Стрільців;
 • Євген Коновалець – комендант УВО, голова Проводу українських націоналістів (1927), перший голова ОУН (з 1929), однин із ідеологів українського націоналізму;
 • витоки, становлення і розвиток української державності та права;
 • періодизація історії держави і права України;
 • проблеми дослідження стародавніх держав на території України;
 • держава та право Київської Русі як фундамент Української держави і права;
 • Галицько-Волинська держава: її роль в історії української державності та права;
 • правова оцінка статусу українських земель у складі Великого князівства Литовського, Польського королівства та Речі Посполитої;
 • Українська козацька держава та її місце в національній та європейській історії;
 • порівняльно-правовий аналіз і оцінка статусу українських земель у складі Російської та Австрійської (Австро-Угорської) імперій;
 • відродження української державності на початку ХХ ст.;
 • проблеми дослідження правового статусу західноукраїнських земель у складі Польщі, Румунії та Чехословаччини після Першої світової війни;
 • правова оцінка Української СРР/УРСР (1917-1991 рр.).

З програмою круглого столу можна ознайомитися за посиланням тут.

Фотогалерея

   

     

14.11.2019 – ІІІ Міжнародний кргулий стіл Права людини: філософські, теоретико-юридичні та соціологічні виміри

14 листопада 2019 на юридичному факультеті відбувся ІІІ МІЖНАРОДНИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ “Права людини: філософські, теоретико-юридичні та соціологічні  виміри” (за участі представників Люблінського та Вроцлавського університетів).

Питання, що були предметом обговорення:

 • Щастя і буттєві права людини
 • Прагнення до щастя і правові потреби людини
 • Щастя і правовий досвід
 • Юридичне забезпечення права на щастя: можливості і межі
 • Щастя і правовий прогрес

З Програмою заходу можна ознайомитись тут

              

18.11.2019 – Міжкафедральний методологічний семінар Державно-правові погляди Андрея Шептицького

18 листопада 2019 року на юридичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся Міжкафедральний методологічний семінар за участі Правничого комітету НТШ «Державно-правові погляди Андрея Шептицького». Учасниками семінару стали студенти та викладачі юридичного факультету.

Завідувач кафедри історії держави, права та політико-правових учень Ігор Бойко коротко окреслив внесок Андрея Шептицького у розбудову держави на засадах духовності та патріотизму. «Сьогоднішній семінар присвячений пам’яті видатного релігійного діяча, великого патріота, якого називають українським Мойсеєм, митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького. Він один із тих людей, які все своє життя працювали заради рідної Батьківщини. Митрополит Андрей Шептицький став взірцем українського національного патріотизму і жертовності. Митрополит Шептицький проводив велику місіонерську діяльність, жив інтересами свого народу, держави. Він робив все для того, щоб утвердити українську державність, а цієї риси бракує особливо нинішнім політикам, які ставлять на перше місце матеріальні інтереси, а не духовні», – зазначив він.

Ігор Бойко також закликав усіх учасників семінару до дискусії та активного обміну думками і запропонував особливо ретельно обміркувати окремі питання: «Я б хотів, щоб наша зустріч дала нам можливість провести певні паралелі. Чи є зараз люди подібні на Шептицького? Що ми можемо запозичити з творчої спадщини, громадської чи душпастирської діяльності Митрополита? Що ми можемо порекомендувати нашим політикам, президенту?»

Студентка 2 курсу юридичного факультету Юлія Шевчик, односельчанка Андрея Шептицького родом із села Прилбичі, підготувала доповідь, у якій окреслила основні віхи життя митрополита Андрея, його громадську та церковну діяльність, державно-правові погляди, ставлення до політичних сил і партій. Зокрема, студентка звернула увагу на те, як Андрей Шептицький оцінював політичні партії і зазначила, що він був рівновіддалений від усіх політичних сил, а в оцінці їхньої діяльності ніколи не переходив на особистості, оцінював передусім вчинки, ідеї, а не людей.

Насамкінець Юлія Шевчик, посилаючись на працю Андрея Шептицького «Як будувати рідну хату», сказала: «Якщо ми всі, особливо молодь, спробуємо розбудовувати державу так, як просив митрополит Андрей, то досягнемо значних результатів».

Завідувач кафедри конституційного права Петро Гураль наголосив на окремих аспектах діяльності митрополита Андрея, які стосуються передусім його поглядів на націєтворення, і провів паралелі із теперішньою ситуацією в країні. Він відзначив необхідність звернення до спадщини Андрея Шептицького, яка може дати розуміння принципів, на яких потрібно будувати державу, консолідувати націю. Цитуючи великого митрополита, Петро Гураль зазначив: «Андрей Шептицький казав, що християнин повинен любити всіх людей, але це зовсім не перешкоджає любити найперше свою родину і свою Батьківщину. Він тоді вже розумів, що націоналізм – це патріотизм,  а ми зараз боїмося цього слова, не розуміємо важливості будівництва національної держави, підмінюємо поняття нації і народу».

Доцент кафедри історії держави, права та політико-правових учень Андрій Кольбенко додав, що Андрей Шептицький, який був величний духом, завжди залишався простим у стосунках, виявляв жертовність і наближеність до людей.

Після виступів доповідачів відбулася дискусія, у якій взяли участь викладачі та студенти. Присутні поділилися своїми думками щодо діяльності Андрея Шептицького і відзначили великий вплив церковних діячів на громадянське суспільство.

Наприкінці Ігор Бойко підбив підсумки семінару і сказав: «Митрополит Андрей Шептицький був одним із найосвіченіших церковних діячів тих часів, який був еталоном, взірцем для інших священиків. Для мене він є великим українцем, прикладом того, як треба служити своєму народу».

21.03.2019 – Верховенство права та правосуддя у сучасній парадигмі прав людини

21 березня 2019 року відбувся круглий стіл на тему “Верховенство права та правосуддя у сучасній парадигмі прав людини”.

Під час круглого столу запрошений професор Бостян Зупанчич (колишній суддя Європейського суду з прав людини, Віце-Президент Комітету ООН проти катувань, доктор права (Гарвардський університет)) презентував свою нову книгу «Про Європейський суд з прав людини» («On the European Court of Human Rights» / «Sur la Cour européenne des droits de l’homme»), що недавно була опублікована французькою мовою. Англійська версія книги буде опублікована у березні/квітні цього року.

Модератор Круглого столу: старший юрист Секретаріату Європейського суду з прав людини, кандидат юридичних наук Тарас Пашук

Інформація про автора книги: bit.ly/2VB53rP

Веб-сайт: bit.ly/2tNXsdM

Інформація про книгу: https://bit.ly/2EQK5Qp

На Круглому столі обговорено актуальні питання, зокрема:
– сучасне поняття «верховенства права» та його співвідношення з поняттями «правової держави» (rule of law, Rechsstaat, etat de droit)
– щодо обов’язкової природи рішень Європейського суду з прав людини: міжнародний та національний рівні
– проблема справедливості у правосудді та автономія правової аргументації
– права людини в їхній сутності, матеріальний та процесуальний аспекти універсальності прав людини

Під час круглого столу забезпечувався синхронний переклад.

Фото заходу

02.03.2019 – Земля – основне національне багатство. Право власності на землю гарантується

25 березня 2019 року у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся круглий стіл «Земля – основне національне багатство. Право власності на землю гарантується». У заході взяли участь юристи-науковці, представники адвокатури, нотаріату, бізнес-середовища, правоохоронних органів, які обговорили питання забезпечення права власності на землю, визначення правового статусу земель, продовження мораторію на землі сільськогосподарського призначення тощо.

Більш детальна інформація про кргулий стіл тут. 

Фото заходу тут.

10.05.2018 – Юридична освіта: сучасні виклики та можливості міжнародної співпраці

На юридичному факультеті 10 травня (четвер) відбувся Міжнародний круглий стіл ”Юридична освіта: сучасні виклики та можливості міжнародної співпраці” за участі представників Факультету права та адміністрації Варшавського університету.

З Програмою круглого столу можна ознайомитись тут.

Юридичний факультет висловлює вдячність Центру польських правових наук за сприяння в організації цього заходу та сподівається на подальшу співпрацю.