Круглі столи та наукові семінари

19.12.2019 – Науковий семінар аспірантів юридичного факультету

19 грудня 2018 року відбувся науковий семінар аспірантів юридичного факультету.

 

На науковому семінарі доповідали:

– аспірантка кафедри адміністративного та фінансового права Анастасія Цюбченко
на тему “Правове регулювання фінансування та матеріального забезпечення місцевих виборів”
(Науковий керівник: доц. Мостовий А. С., Опоненти: доц. Ільницький О. В., доц. Палавська Н. Т.)

з текстом доповіді можна ознайомитись за посиланням тут

– аспірантка кафедри кримінального права та кримінології Мар’яна Хмиз
на тему “Вимагання неправомірної вигоди» як самостійний склад злочину”
(Науковий керівник: доц. Марін О. К., Опоненти: доц. Сенько М. М., асист. Крикливець Д. Є.)

з текстом доповіді можна ознайомитись за посиланням тут

 

05.12.2019 – Науковий семінар аспірантів юридичного факультету

05 грудня 2019 року відбувся науковий семінар аспірантів юридичного факультету.

На науковому семінарі доповідали:

аспірант кафедри кримінального процесу та криміналістики Тарас Сеник на тему “Відкладення судового розгляду в кримінальному провадження” (науковий керівник: проф. Бобечко Н. Р., опоненти: доц. Войнарович А. Б., доц. Калужна О. М.). З доповіддю можна ознайомитись тут  та презентацією тут

– аспірантка кафедри соціального права Оксана Щестюк

на тему “Визначення та розмежування понять «земельні права» та «права на землю” (науковий керівник: доц. Ващишин М. Я., опоненти: доц. Барабаш Н. П. та доц. Чопко Х. І.). З доповіддю можна ознайомитись тут 

21.11.2019 – Використання історичного досвіду в сучасних умовах судової реформи в Україні

21 листопада 2019 року на юридичному факультеті відбувся науковий семінар на тему “Використання історичного досвіду в сучасних умовах судової реформи в Україні”.

На науковому семінарі доповідали аспіранти кафедри історії держави, права і політико-правових учень – Іван Ковальчук на тему діяльності краєвих судів в Галиччині (1850-1918) та Тарас Галабурда на тему кримінального судочинства в Галичині за Австрійським кримінально-процесуальним кодексом 1873 р.

Із текстом доповіді можна ознайомитись за посиланнями Івана Ковальчука та Тараса Галабурди

Опонентами доповідача виступили доцент кафедри історії держави, права і політико-правових учень Андрій Кольбенко та професор кафедри адміністративного та фінансового права Микола Кобилецький
       

18.11.2019 – Міжкафедральний методологічний семінар Державно-правові погляди Андрея Шептицького

18 листопада 2019 року на юридичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся Міжкафедральний методологічний семінар за участі Правничого комітету НТШ «Державно-правові погляди Андрея Шептицького». Учасниками семінару стали студенти та викладачі юридичного факультету.

Завідувач кафедри історії держави, права та політико-правових учень Ігор Бойко коротко окреслив внесок Андрея Шептицького у розбудову держави на засадах духовності та патріотизму. «Сьогоднішній семінар присвячений пам’яті видатного релігійного діяча, великого патріота, якого називають українським Мойсеєм, митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького. Він один із тих людей, які все своє життя працювали заради рідної Батьківщини. Митрополит Андрей Шептицький став взірцем українського національного патріотизму і жертовності. Митрополит Шептицький проводив велику місіонерську діяльність, жив інтересами свого народу, держави. Він робив все для того, щоб утвердити українську державність, а цієї риси бракує особливо нинішнім політикам, які ставлять на перше місце матеріальні інтереси, а не духовні», – зазначив він.

Ігор Бойко також закликав усіх учасників семінару до дискусії та активного обміну думками і запропонував особливо ретельно обміркувати окремі питання: «Я б хотів, щоб наша зустріч дала нам можливість провести певні паралелі. Чи є зараз люди подібні на Шептицького? Що ми можемо запозичити з творчої спадщини, громадської чи душпастирської діяльності Митрополита? Що ми можемо порекомендувати нашим політикам, президенту?»

Студентка 2 курсу юридичного факультету Юлія Шевчик, односельчанка Андрея Шептицького родом із села Прилбичі, підготувала доповідь, у якій окреслила основні віхи життя митрополита Андрея, його громадську та церковну діяльність, державно-правові погляди, ставлення до політичних сил і партій. Зокрема, студентка звернула увагу на те, як Андрей Шептицький оцінював політичні партії і зазначила, що він був рівновіддалений від усіх політичних сил, а в оцінці їхньої діяльності ніколи не переходив на особистості, оцінював передусім вчинки, ідеї, а не людей.

Насамкінець Юлія Шевчик, посилаючись на працю Андрея Шептицького «Як будувати рідну хату», сказала: «Якщо ми всі, особливо молодь, спробуємо розбудовувати державу так, як просив митрополит Андрей, то досягнемо значних результатів».

Завідувач кафедри конституційного права Петро Гураль наголосив на окремих аспектах діяльності митрополита Андрея, які стосуються передусім його поглядів на націєтворення, і провів паралелі із теперішньою ситуацією в країні. Він відзначив необхідність звернення до спадщини Андрея Шептицького, яка може дати розуміння принципів, на яких потрібно будувати державу, консолідувати націю. Цитуючи великого митрополита, Петро Гураль зазначив: «Андрей Шептицький казав, що християнин повинен любити всіх людей, але це зовсім не перешкоджає любити найперше свою родину і свою Батьківщину. Він тоді вже розумів, що націоналізм – це патріотизм,  а ми зараз боїмося цього слова, не розуміємо важливості будівництва національної держави, підмінюємо поняття нації і народу».

Доцент кафедри історії держави, права та політико-правових учень Андрій Кольбенко додав, що Андрей Шептицький, який був величний духом, завжди залишався простим у стосунках, виявляв жертовність і наближеність до людей.

Після виступів доповідачів відбулася дискусія, у якій взяли участь викладачі та студенти. Присутні поділилися своїми думками щодо діяльності Андрея Шептицького і відзначили великий вплив церковних діячів на громадянське суспільство.

Наприкінці Ігор Бойко підбив підсумки семінару і сказав: «Митрополит Андрей Шептицький був одним із найосвіченіших церковних діячів тих часів, який був еталоном, взірцем для інших священиків. Для мене він є великим українцем, прикладом того, як треба служити своєму народу».

14.11.2019 – ІІІ МІЖНАРОДНИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ Права людини: філософські, теоретико-юридичні та соціологічні виміри

14 листопада 2019 на юридичному факультеті відбувся

ІІІ МІЖНАРОДНИЙ КРУГЛИЙ СТІЛ “Права людини: філософські, теоретико-юридичні та соціологічні  виміри” (за участі представників Люблінського та Вроцлавського університетів).

Питання, що були предметом обговорення:

  • Щастя і буттєві права людини
  • Прагнення до щастя і правові потреби людини
  • Щастя і правовий досвід
  • Юридичне забезпечення права на щастя: можливості і межі
  • Щастя і правовий прогрес

З Програмою заходу можна ознайомитись тут

07.11.2019 – Цифрова реформа як спосіб прискорення визнання та виконання міжнародних судових рішень в Україні

Відбувся 07 листопада 2019 року науковий семінар аспірантів юридичного факультету.

На науковому семінарі доповідала аспірантка кафедри цивільного права та процесу – Мисишин Анни на темуЦифрова реформа як спосіб прискорення визнання та виконання міжнародних судових рішень в Україні”.

Пропонуємо ознайомитись із текстом доповіді

Опонентами доповідача були призначені викладачі кафедри цивільного права та процесу:
доцент Квіт Наталія Михайлівна,
доцент Михайлів Марія Омелянівна

24.10.2019 – Державно-правові інститути Ватикану – функціонування на сучасному етапі

 

Відбувся 24 жовтня 2019 року  науковий семінар аспірантів юридичного факультету.

На науковому семінарі доповідав аспірант кафедри історії держави, права та політико-правових учень – Богдан Гутів на тему “Державно-правові інститути Ватикану: функціонування на сучасному етапі”.

Пропонуємо ознайомитись із текстом доповіді

Опонентами доповідача виступили викладачі кафедри історії держави, права та політико-правових учень

доцент Андрій Колбенко

доцент Ліліана Шевчук

10.10.2019 – Європейські стандарти сучасного парламентаризму (за позиціями Європейської комісії «За демократію через право»)

 

Відбувся 10 жовтня 2019 року науковий семінар аспірантів юридичного факультету.

Формат наукового семінару передбачав доповідь аспіранта кафедри конституційного права –

Дубас Вікторії на тему “Європейські стандарти сучасного парламентаризму (за позиціями “Європейської комісії “За демократію через право”)”.

 

З текстом доповіді можна ознайомитись тут

Опонентами доповідача призначені викладачі кафедри конституційного права

проф. Олена Бориславська,

проф. Сергій Рабінович,

доцент Сергій Різник.

21.03.2019 – Верховенство права та правосуддя у сучасній парадигмі прав людини

21 березня 2019 року відбувся круглий стіл на тему “Верховенство права та правосуддя у сучасній парадигмі прав людини”.

Під час круглого столу запрошений професор Бостян Зупанчич (колишній суддя Європейського суду з прав людини, Віце-Президент Комітету ООН проти катувань, доктор права (Гарвардський університет)) презентував свою нову книгу «Про Європейський суд з прав людини» («On the European Court of Human Rights» / «Sur la Cour européenne des droits de l’homme»), що недавно була опублікована французькою мовою. Англійська версія книги буде опублікована у березні/квітні цього року.

Модератор Круглого столу: старший юрист Секретаріату Європейського суду з прав людини, кандидат юридичних наук Тарас Пашук

Інформація про автора книги: bit.ly/2VB53rP

Веб-сайт: bit.ly/2tNXsdM

Інформація про книгу: https://bit.ly/2EQK5Qp

На Круглому столі обговорено актуальні питання, зокрема:
– сучасне поняття «верховенства права» та його співвідношення з поняттями «правової держави» (rule of law, Rechsstaat, etat de droit)
– щодо обов’язкової природи рішень Європейського суду з прав людини: міжнародний та національний рівні
– проблема справедливості у правосудді та автономія правової аргументації
– права людини в їхній сутності, матеріальний та процесуальний аспекти універсальності прав людини

Під час круглого столу забезпечувався синхронний переклад.

Фото заходу

02.03.2019 – Земля – основне національне багатство. Право власності на землю гарантується

25 березня 2019 року у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся круглий стіл «Земля – основне національне багатство. Право власності на землю гарантується». У заході взяли участь юристи-науковці, представники адвокатури, нотаріату, бізнес-середовища, правоохоронних органів, які обговорили питання забезпечення права власності на землю, визначення правового статусу земель, продовження мораторію на землі сільськогосподарського призначення тощо.

Більш детальна інформація про кргулий стіл тут. 

Фото заходу тут.

 

10.05.2018 – Юридична освіта: сучасні виклики та можливості міжнародної співпраці

На юридичному факультеті 10 травня (четвер) відбувся Міжнародний круглий стіл ”Юридична освіта: сучасні виклики та можливості міжнародної співпраці” за участі представників Факультету права та адміністрації Варшавського університету.

З Програмою круглого столу можна ознайомитись тут.

Юридичний факультет висловлює вдячність Центру польських правових наук за сприяння в організації цього заходу та сподівається на подальшу співпрацю.