Соціальні мережі кафедри
Facebook
https://www.facebook.com/cpc.dep.law
Instagram
https://www.instagram.com/cpc.dep.law
Telegram
https://t.me/cpc_dep_law
Дисципліни кафедри
Викладачами кафедри забезпечується викладання наступних загальних курсів (програма бакалавра):
• Судові і правоохоронні органи України
• Кримінально-процесуальне право України
• Криміналістика
• Комп’ютерна криміналістика
• Судова медицина
• Судова психіатрія
• Юридична психологія
а також спецкурсів (програма магістра):
• Альтернативне вирішення кримінальних правопорушень у кримінальному провадженні
• Використання спеціальних знань у кримінальному провадженні
• Діяльність адвоката-захисника у кримінальному провадженні
• Докази і доказування у кримінальному провадженні
• Досудове розслідування і судовий розгляд кримінальних справ
• Забезпечення прав учасників досудового провадження
• Комунікативна практика та техніка переговорів у відновному правосудді
• Конвенційні стандарти захисту прав людини у кримінальному провадженні
• Криміналістична техніка в діяльності слідчого
• Криміналістичне забезпечення діяльності адвоката
• Методика підтримання публічного обвинувачення в суді
• Міжнародні стандарти захисту прав людини у кримінальному провадженні
• Негласні слідчі (розшукові) дії
• Організація роботи прокуратури
• Охорона прав і свобод людини у публічному праві
• Соціальні, етичні та правові аспекти штучного інтелекту та кібербезпеки
• Провадження у контрольних судових стадіях кримінального судочинства
• Процес прийняття процесуальних рішень у кримінальному провадженні
• Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням
• Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням корупційних злочинів
• Система юстиції та внутрішніх справ Європейського Союзу (англомовний)
• Цифрова криміналістика та розслідування інцидентів
При кафедрі функціонує аспірантура за спеціальністю 081: «Право» (спеціалізація – кримінальне право та кримінальний процес).
Викладачі кафедри
Зараз на кафедрі навчально-науковою діяльністю займаються 24 штатних фахівці:
1. Бобечко Н. Р. – завідувач кафедри, професор, доктор юридичних наук;
2. Нор В. Т. – професор, доктор юридичних наук;
3. Когутич І. І. – професор, доктор юридичних наук;
4. Баєва Н. П. – ст. викл.;
5. Багрій М. В. – доцент, кандидат юридичних наук;
6. Береський Я. О. – доцент, кандидат юридичних наук;
7. Бойко В. П. – доцент, кандидат юридичних наук;
8. Борейко Г. Д. – доцент, кандидат юридичних наук;
9. Войнарович А. Б. – доцент, кандидат юридичних наук;
10. Іваницький Я. О. – асистент, кандидат юридичних наук;
11. Калужна О. М. – доцент, кандидат юридичних наук;
12. Конюшин Ю. І. – асистент; доктор філософії в галузі права
13. Лизак Я. В. – асистент;
14. Мазур М. Р. – доцент, кандидат юридичних наук;
15. Максимишин Н. М. – доцент, кандидат юридичних наук;
16. Мурадов В. В. – доцент, кандидат юридичних наук;
17. Найда А. І. – доцент, кандидат медичних наук;
18. Павлишин А. А. – доцент, кандидат юридичних наук;
19. Піх Ю. Т. – асистент, доктор філософії в галузі права;
20. Рафальонт С. Р. – асистент; доктор філософії в галузі права;
21. Сеник Т. Б. – асистент; доктор філософії в галузі права;
22. Фігурський В. М. – доцент, кандидат юридичних наук;
23. Шевчук М. І. – доцент, кандидат юридичних наук;
24. Шуневич К. А. – асистент, доктор філософії в галузі права.
Загальні відомості про кафедру
Кафедра заснована у складі юридичного ф-ту (виділу) 1784 р. як кафедра кримінального права і процесу. Після революції 1848 р. австрійський уряд у вигляді поступок галицьким українцям утворив на юрид. ф-ті дві кафедри – цивільного і кримінального права і процесу з українською мовою викладання. Новостворену кафедру кримінального права і процесу очолив Владислав Сроковський. З 1867 р. кримінальне право українською мовою викладав Іван Добжанський.
Поміж видатних вчених кафедри того періоду можна виділити П.Стебельського (1857 – 1923), який у 1878 р. закінчив юрид. ф-т Львів. ун-ту. Деякий час працював у міському суді Львова, кілька років практикував адвокатом. З 1885 р. – викладач і дослідник, а з 1892 р. професор кафедри крим. права і процесу у Львів. ун-ті. Активно досліджував систему австрійського крим. і крим-проц. права, проблеми судочинства, видав коментар до австрійського крим.-проц. закону «Австрійський процес карний» (1900, 1901).
На початку XX ст. курс кримінального права і процесу на кафедрі читав Є. Давидяк (1879 – 1961), який у 1903 р. закінчив юрид. ф-т Львів. ун-ту, працював у Львові помічником адвоката (1904 – 1912), адвокатом (1912 – 1914; 1921 – 1939). Одночасно (до 1925 р.) викладав крим. процес у Таємному укр. ун-ті, був останнім ректором Українського вільного університету. Протягом 1939-1941 рр. та 1945 – 1958 рр. – працював доцентом каф. крим. права і процесу Львів. ун-ту.
Впродовж 1907 – 1955 рр. (з перервами) курс крим. права на кафедрі читав Ю. Макаревич (1872 – 1955) – один з основоположників соціологічної школи крим. права, а також доц. О. Паше-Озерський. Ю. Макаревич тривалий час був завідувачем кафедри крим. права і процесу.
Після закінчення Другої Світової війни з Свердловського інституту на постійну роботу на кафедру прибув професор С.Гофман (1892 – 1967), який разом з Ю. Макаревичем забезпечив викладення крим. і крим.-проц. права.
Завідувачами каф. крим. права і процесу в післявоєнний період були професори Ю. Макаревич, П. Михайленко (1949-1956), доценти І. Тирічев (1962 – 1972), В. Лісіцин (1972 – 1976), В. Нор (1976 – 1999). На кафедрі вже в радянський період працювали такі відомі вчені, як: доц. М. Наклович (1919 – 2005), який протягом 1945 – 1986 рр. читав лекції з крим. права; В. Лісіцин (1924 – 1997), протягом 1954 – 1976 рр. читав курс криміналістики; А. Жалінський (1932), який впродовж 1961 – 1975 рр. читав лекційний курс крим. процесу, а згодом кримінології; доц., а згодом проф. М. Костицький з 1976р. по 1993р. читав курси крим. права, крим. процесу, юрид. психології; ст. викладач П. Бондаренко (1903 – 1979) читав курс крим.-процес. права; доц. П. Землянський (1928 – 2007) протягом 1966 – 1998 рр. читав лекції з криміналістики та судових і правоохоронних органів; прокурори–криміналісти Львівської обл. прокуратури к.ю.н. М. Йоффе (1923) протягом 1998 – 2002 та О. Гарасун читали лекції з методики розслідування окремих видів злочинів; прокурор області З. Котик (1947) протягом 1994 – 1995, 1997 – 1999 рр., як викладач-сумісник, читав лекції з організації і діяльності прокуратури в Україні; впродовж 1991 – 1999 рр. курс крим. права читали доц., а згодом проф. В. Грищук (1950) та В. Навроцький (1956), а також доц. Б. Кирись.
Кафедра кримінального права і процесу на юридичному ф-ті проіснувала до 1999 р., коли на її базі наказом ректора Львівського державного університету імені Івана Франка № 158 від 16 лютого 1999 року внаслідок поділу кафедри кримінального права і процесу було створено дві окремі кафедри: кримінального права і кримінології та кафедру кримінального процесу і криміналістики, яку очолив д.ю.н., проф., академік Національної академії правових наук В. Нор.
На кафедрі функціонує наукова школа кримінального судочинства, яка заснована в середині 80-х рр. XX ст. проф. В. Нором. На сьогодні школа об’єднує 3-х д-рів і 16 канд. юрид. наук. Проблематика і досягнення школи: створено вітчизняне концептуальне вчення про захист майнових та особистих немайнових прав і законних інтересів потерпілих (жертв) від злочинів за допомогою крим.-процес. форми (у кримінальному судочинстві). Визначено і піддано дослідженню всі можливі у вітчизняному та зарубіжному кримінально-процесуальному законодавстві способи захисту названих прав та інтересів, зокр., цивіл. позов у крим. справі (В. Нор, Н. Анікіна, Б. Ващук, М. Гошовський, О. Крикунов); присудження відшкодування потерпілому завданої злочином шкоди за власною ініціативою суду (В. Нор, М. Гузела, Н. Федорчук); відшкодування за допомогою крим.-правової реституції (В. Нор, Р. Корякін); покладення на засудженого судом крим.-прав. обов’язку (як покарання чи пробаційний засіб) відшкодувати (усунути) завдану ним майнову шкоду (В. Нор, А. Бойко). Окремо досліджено законодавче регулювання та практику його застосування, спрямоване на: захист зазначених прав і законних інтересів потерпілих у крим. судочинстві англо-амер. системи права (В. Нор, Н. Федорчук); провадження крим. справ, пов’язаних з міжнар. відносинами (В. Нор, А. Маланюк); визначення та стягнення крим.-процес. (суд.) витрат (В. Нор, А. Павлишин); дослідження засади заборони “повернення на гірше” (В. Нор, В. Бойко) та засади диспозитивності (В. Нор, В. Навроцька) у крим. судочинстві тощо. Опубл. бл. 150 праць, у тому числі 6 монографій (В. Нор, А. Бойко, А. Павлишин, М. Багрій, Д. Крикливець, Х. Слюсарчук), внесено понад 70 пропозицій законодавцеві, спрямованих на вдосконалення чинного крим.-процес. законодавства щодо захисту порушених злочином майнових і особистих немайнових прав і законних інтересів потерпілих, більшість з яких використані в процесі реформування крим.-процес. законодавства. Представники наук. школи (В. Бойко, А. Маланюк, В. Нор, А. Павлишин) в складі робочих груп (Верховної Ради України і Президента України) брали участь у підготовці альтернативних проектів нового Крим.-процес. кодексу України. За наук. напрямами підготовлено 37 канд. юрид. наук. та одного доктора юрид. наук.
Кафедра готує фахівців (бакалаврів і магістрів) за спеціальністю “Право” на денній та заочній формі навчання. При кафедрі є аспірантура за спеціальністю 081 “Право”.
Каф. кримінального процесу і криміналістики розташована на п’ятому поверсі юрид. ф-ту Львів. ун-ту (кімнати Г – 509-518) і займає 3 кабінети: лаборант.-студент. та 2 викладацькі; має свою б-ку. При кафедрі функціонує криміналістична лабораторія, яка забезпечує проведення практичних та лабораторних занять з криміналістики. Працюють 2 студ. наук. гуртки: з криміналістики та кримінального процесу; студенти-гуртківці беруть участь в регіон. і міжнар. конференціях, у конкурсах студ. наук. робіт.
Кафедра забезпечує викладання курсів: Судові і правоохоронні органи України, Кримінально-процесуальне право України; Криміналістика, Судова медицина, Судова психіатрія, Юридична психологія (програма бакалавра), а також спецукрсів: Альтернативне вирішення кримінальних правопорушень у кримінальному провадженні, Використання спеціальних знань у кримінальному провадженні, Діяльність адвоката-захисника у кримінальному провадженні, Докази і доказування у кримінальному провадженні, Досудове розслідування і судовий розгляд кримінальних справ, Забезпечення прав учасників досудового провадження, Комунікативна практика та техніка переговорів у відновному правосудді, Конвенційні стандарти захисту прав людини у кримінальному провадженні, Криміналістична техніка в діяльності слідчого, Криміналістичне забезпечення діяльності адвоката, Методика підтримання публічного обвинувачення в суді, Міжнародні стандарти захисту прав людини у кримінальному провадженні, Негласні слідчі (розшукові) дії, Організація роботи прокуратури, Охорона прав і свобод людини у публічному праві, Провадження у контрольних судових стадіях кримінального судочинства, Процес прийняття процесуальних рішень у кримінальному провадженні, Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням корупційних злочинів, Система юстиції та внутрішніх справ Європейського Союзу (програма магістра).
Навчальна літерптура викладачів: Бобечко Н. Апеляційне оскарження у кримінальному судочинстві України: навчальний посібник. – Львів, 2007; Бобечко Н. Апеляційне та касаційне оскарження судових рішень у кримінальному судочинстві України: науково-практичний посібник. – Київ, 2010; Бойко В. Правила про недопустимість погіршення становища обвинуваченого як процесуальні гарантії: монографія. – Київ, 2008; Гловацький І. Діяльність адвоката-захисника у кримінальному процесі. Навч. посібник. – Київ, 2003; Гулкевич З. Документування слідчих дій: процесуальне і криміналістичне дослідження. – Львів, 2008; Когутич І. Використання знань та засобів криміналістичної тактики і методики під час розгляду кримінальних справ у суді: монографія. – Львів, 2009; Когутич І., Нор В. Використання криміналістичних знань у судовому розгляді кримінальних справ: науково-практичний посібник. – Львів, Київ, 2010; Когутич І. Навчально – методичний посібник для лабораторних і практичних занять та самостійної роботи з “Криміналістики” / І. Когутич, З. Гулкевич, Я. Береський та ін. – Львів, 2010; Когутич І. Криміналістика. – Київ, 2007; Когутич І. Криміналістика: Особливості методики розслідування окремих видів злочинів. Курс лекцій. – Львів, 2005; Когутич І. Міжнародно-правова допомога та співробітництво у кримінальному судочинстві України. Посібник для вивчення спецкурсу. – Львів, 2005; Когутич І. Сутність та потреба розширення меж використання криміналістичних знань. Монографія. – Львів, 2008; Когутич І., Нор В., Павлишин А. Прокурорський нагляд в Україні: Курс лекцій для студентів юридичних вищих навчальних закладів. – Київ, 2004; Кримінальний процес України: Тестові завдання: навч. посіб. / [В. Нор, А. Маланюк, Н. Бобечко, А. Павлишин, В. Бойко, М. Гузела]; за заг. ред. докт. юрид. наук В. Нора. – Київ, 2010; Кримінальний процес України: практикум. Навчальний посібник (Гриф МОН України). – Кол. авторів: Нор В., Бойко В., Бобечко Н., Гузела М., Маланюк А., Павлишин А. – Київ, 2007; Кримінально-процесуальний кодекс України. Науково – практичний коментар. За заг. ред. В. Маляренка, В. Гончаренка. – Київ, 2004. – (У співавторстві) (Внесок В. Нора – 4,8 др. арк.); Михеєнко М., Нор В., Шибіко В. Кримінальний процес України. – Київ, 1999; Нор В. Діяльність органів досудового розслідування щодо захисту майнових та особистих немайнових прав і законних інтересів потерпілих від злочину / В. Нор; Правова система України: історія, стан та перспективи: в 5 т.; Кримінально-правові науки. Актуальні проблеми боротьби зі злочинністю в Україні; за заг. ред. В. Сташиса. – Х.: Право, 2008. – С. 460–484 (1,2 друк. арк.); Нор В., Когутич І., Павлишин А. Практикум з прокурорського нагляду в Україні: навчальний посібник. – Львів, 2009; Нор В., Павлишин А. Судові витрати у кримінальному процесі України. Монографія. – Київ, 2003; Практикум з криміналістики. Криміналістична тактика і методика розслідування окремих видів злочинів. Колектив авторів: Когутич І., Гулкевич З., Береський Я. – Львів, 2002; Федорчук Н., Нор В. Захист прав потерпілих від злочину в англо-американській правовій системі та кримінальному судочинстві України: монографія. – Київ, 2009.
Кафедра співпрацює з аналогічними каф. інших вищих юрид. закл. і фак. України, зокрема: юрид. ф-ту Київського національного університету ім. Т. Шевченка, з Нац. юрид. акад. ім. Ярослава Мудрого (м. Харків), Нац. університету «Одеська нац. юрид. акад.», Академії адвокатури України, Прикарпатського нац. ун-ту ім. В. Стефаника, Вроцлавського ун-ту (РП) та ін. Співпраця з ними виражається у взаємній участі в наук. конференціях, публікаціях наук. статей у наук. збірниках, рецензуванні підручників, посібників, наук. праць, статей, опонуванні дисертацій, рецензуванні наук. праць, проведенні спільних наукових конференцій викладачів і студентів.
Основні публікації науково-методичного характеру
- Кримінальний процес України: Академічний курс: у 3 т. Т. 1: Загальна частина / В. Т. Нор, Н. Р. Бобечко, М. В. Багрій, В. П. Бойко, А. Б. Войнарович, О. М. Калужна, М. Р. Мазур, А. А. Павлишин, Х. Р. Слюсарчук, М. І. Шевчук, В. В. Луцик, А. Г. Маланюк // ЛНУ ім. Івана Франка. Львів. 2021. Том 1. 912 c.
- Практикум з Кримінального процесуального права України: навчальний посібник / За ред. д.ю.н., проф. Н. Р. Бобечка та д.ю.н., проф., акад. НАПрН України В. Т. Нора (видання третє, доповнене і перероблене). Тернопіль: Осадца Ю.В., 2024. 392 с.
- Практикум з криміналістики: навчальний посібник. Вид. 3-тє, доповн. і переробл. / О. М. Калужна, Н. М. Максимишин, Ю. Т. Піх; за заг. ред. О. М. Калужної. Київ: Алерта, 2024. 246 с. ISBN 978-617-566-853-5.
- Практикум з курсу «Судові та правоохоронні органи України»: навчальний посібник / М. В. Багрій, Н. П. Баєва, Г. Д. Борейко, Н. М. Максимишин, Ю. Т. Піх, С. Р. Рафальонт (за заг. ред. М. В. Багрія та Н. П. Баєвої). Київ: Алерта, 2024. 134 с. ISBN 978-617-566-854-2.
- Альтернативні способи вирішення спорів у кримінальному провадженні / Волкотруб С. Г., Крушинський С. А., Луцик В. В. та ін.; під ред. У. Гелльманна, В. В. Луцика. Хмельницький: Хмельницький університет управління та права, 2015. 204 с.
- Багрій М. В. Негласні слідчі (розшукові) дії у кримінальному провадженні: моногр. / М. В. Багрій, В. В. Луцик. Тернопіль, 2014. 308 с. (17,25 друк. арк.).
- Бобечко Н. Р. Апеляційне оскарження у кримінальному судочинстві України: навчальний посібник / Н. Р. Бобечко. Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2007. 86 с. (3,93 друк. арк.);
- Бобечко Н. Р. Апеляційне та касаційне оскарження судових рішень у кримінальному судочинстві України: науково-практичний посібник / Н. Р. Бобечко; за ред. акад. АПрН України, проф. В. Т. Нора. К.: Алерта: КНТ; ЦУЛ, 2010. 144 с. (8,37 друк. арк.).
- Бобечко Н. Р. Підстави для зміни або скасування судових рішень в апеляційному та касаційному порядку у кримінальному провадженні: Монографія / Н. Р. Бобечко; за ред. В. Т. Нора. К.: Алерта, 2015. 234 с. (11,91 друк. арк.)
- Бобечко Н.Р. Доказування у стадіях апеляційного та касаційного провадження за КПК України / Н. Р. Бобечко; за ред. В. Т. Нора. Тернопіль: Підручники та посібники, 2014. 134 с. (8,2 друк. арк.);
- Бойко В. П. Актуальні проблеми процесуального статусу окремих учасників кримінального провадження України: навчальний посібник / В. П. Бойко. Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2015. 316 с.
- Бойко В. П. Правила про недопустимість погіршення становища обвинуваченого як процесуальні гарантії: монографія / В. П. Бойко. К.: Атіка, 2008. 192 с. (11,16 друк. арк.);
- Ващук Б. Предмет доказування щодо цивільного позову у кримінальному процесі: монографія / Б. Л. Ващук. Львів: ПАІС, 2008. 208 с. (12,1 друк. арк.);
- Гловацький І.Ю. Діяльність адвоката-захисника у кримінальному процесі. Навч. посібник. К.: Атіка, 2003. 352 с. (18,48 друк. арк.);
- Гулкевич З.Т. Документування слідчих дій: процесуальне і криміналістичне дослідження. Львів: Тріада Плюс, 2008. 176 с. (8,12 друк. арк.)
- Когутич І. І. Використання знань та засобів криміналістичної тактики і методики під час розгляду кримінальних справ у суді: Монографія / І. І. Когутич. Львів: Тріада Плюс, 2009. 436 с. (25 друк. арк.).
- Когутич І. І. Використання криміналістичних знань у судовому розгляді кримінальних справ: науково-практичний посібник / І. І. Когутич, В. Т. Нор. Львів, Київ: Тріада плюс, Алерта, 2010. 428 с. (27,6 друк. арк.).
- Когутич І. І. Галузеві правові та теоретико-прикладні аспекти методики підтримання державного обвинувачення в суді: навчальний посібник / І. І. Когутич. Дрогобич: Коло, 2015. 476 с. (24,2 друк. арк.).
- Когутич І. І. Навчально-методичний посібник для лабораторних і практичних занять та самостійної роботи з “Криміналістики” / І. І. Когутич, З. Т. Гулкевич, Я. О. Береський та ін. Львів: Тріада плюс, 2010. 546 с. (30,3 друк. арк.).
- Когутич І. І. Теорія і практика використання в розслідуванні злочинів фікцій: моногр. / І. І. Когутич. Тернопіль: Підруч. і посіб., 2014. 394 с. (21,1 друк. арк.).
- Когутич І.І. Криміналістика. Київ: Атіка, 2007. 904 с. (50 друк. арк.).
- Когутич І.І. Криміналістика: Особливості методики розслідування окремих видів злочинів. Курс лекцій. Львів: Тріада Плюс, 2005. 456 с. (28,5 друк. арк.).
- Когутич І.І. Міжнародно-правова допомога та співробітництво у кримінальному судочинстві України. Посібник для вивчення спецкурсу. Львів: Тріада Плюс, 2005. 548 с. (34,25 друк. арк.)
- Когутич І.І. Сутність та потреба розширення меж використання криміналістичних знань. Монографія. Львів: Тріада Плюс, 2008. 380 с. (21 друк. арк.).
- Когутич І.І., Нор В.Т., Павлишин А.А. Прокурорський нагляд в Україні: Курс лекцій для студентів юридичних вищих навчальних закладів // За ред. проф. В.Т. Нора. К.: Атіка, 2004. 352 с. (20,46 друк. арк.);
- Криміналістика: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / І. І. Когутич, О. М. Калужна, В. М. Фігурський; за ред. І. І. Когутича. — К.: Ін Юре, 2014. — 454 с. (26,51 друк. арк.; особистий внесок 15,51 друк. арк.).
- Кримінальний процес України: Тестові завдання: навч. посіб. / [В. Т. Нор, А. Г. Маланюк, Н. Р. Бобечко, А. А. Павлишин, В. П. Бойко, М. В. Гузела]; за заг. ред. докт. юрид. наук В. Т. Нора. К.: Алерта; КНТ; Центр учбової літератури, 2010. 376 с. (16,56 друк. арк.);
- Кримінальний процес України: Навчальний посібник (Гриф МОН України). Кол. авторів: Нор В. Т., Бойко В. П., Бобечко Н. Р., Гузела М. В., Маланюк А. Г., Павлишин А. А. / За ред. проф. Нора В. Т. К.: Видав. дім «Ін Юре», 2007. 232 с. (13,48 друк. арк.).
- Кримінально-процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар. За заг. ред. В.Т. Маляренка, В.Г. Гончаренка. Київ: “Форум”, Т.1; Т.2, вид.2-е змінене і доповнене. 2004. (у співавторстві) (внесок В.Т. Нора 4,8 др. арк.);
- Крупка М.І., Береський Я.О., Ковалюк О.М. Організація і нормативно-правове забезпечення фінансової діяльності підприємництва в Україні. Навчальний посібник. Рекомендований Міністерством освіти і науки України. Видавничий центр Львівського національного університету імені Івана Франка. Львів, 2003. 391 с.
- Михеєнко М.М., Нор В.Т., Шибіко В.П. Кримінальний процес України. К.: “Либідь”, 1999. 536 с.
- Нор В. Т. Діяльність органів досудового розслідування щодо захисту майнових та особистих немайнових прав і законних інтересів потерпілих від злочину / В. Т. Нор; Правова система України: історія, стан та перспективи: в 5 т.; Кримінально-правові науки. Актуальні проблеми боротьби зі злочинністю в Україні; за заг. ред. В. В. Сташиса. Х.: Право, 2008. С. 460–484. (1,2 друк. арк.).
- Нор В. Т. З’єднаний процес як засіб захисту прав потерпілого від злочину в кримінальному судочинстві: моногр. / Нор В. Т., Ханас Х. Р. 224 с.
- Нор В. Т., Когутич І. І., Павлишин А. А. Практикум з прокурорського нагляду в Україні: навчальний посібник / В. Т. Нор, І. І. Когутич, А. А. Павлишин. Львів: Юридичний факультет Львівського національного університету, 2009. 82 с. (3 друк. арк.);
- Нор В.Т., Павлишин А.А. Судові витрати у кримінальному процесі України. Монографія. К: Атіка, 2003. 176 с. (Об’єм 9,24 друк. арк.);
- Основи загальної та юридичної психології: навч посіб. для студ. юрид. спец. вищ. навч. закл. / Н. Р. Бобечко, І. І. Когутич, В. П. Бойко та ін.; за ред. В. Т. Нора. К.: Ін Юре, 2014. 280 с. (13,76 друк. арк.).
- Основи права України // За ред. В.Л. Ортинського. Кол. авторів. Рекомендовано Міністерством освіти і науки України як навчальний посібник для студентів неюридичних спеціальностей вищих навчальних закладів. Львів, видавництво “Світ”, 2003. 368 с. (Береський Я.О. у співавторстві)
- Практикум з криміналістики. Криміналістична тактика і методика розслідування окремих видів злочинів. Колектив авторів: Когутич І.І., Гулкевич З.Т., Береський Я.О. Видавництво ЛНУ ім. Івана Франка, 2002. 230 с. (15 друк. арк.);
- Практикум з Кримінального процесуального права України: навчальний посібник для студентів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів; за ред. В. Т. Нора. Львів, 2015. 320 с.
- Прокурорський нагляд в Україні: Курс лекцій для студентів юридичних вищих навчальних закладів освіти. Кол. авторів: Нор В.Т., Береський Я.О., Когутич І.І., Котик З.Д., Гузела М.В., Павлишин А.А., Анікіна Н.П., Писарчук С.І. // За ред. проф. В. Т. Нора. Львів: Тріада плюс, 2002. 280 с. (16,3 друк. арк.)
- Федорчук Н. Б., Нор В. Т. Захист прав потерпілих від злочину в англо-американській правовій системі та кримінальному судочинстві України: монографія / Н. Б. Федорчук, В. Т. Нор. К.: Правова єдність, 2009. 192 с. (9,14 друк. арк.).