ВГО “Львівська правнича школа”
ВСЕУКРАЇНСЬКА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЛЬВІВСЬКА ПРАВНИЧА ШКОЛА» |
Про Львівську правничу школу
Громадська організація «Львівська правнича школа» – це неурядова організація, створена в липні 2014 року для здійснення аналітичних експертно-правових досліджень, проведення науково-освітніх заходів.
Організація тісно співпрацює з юридичним факультетом Львівського національного університету імені Івана Франка, з іншими науковими та освітніми установами. Організація впродовж останніх років була співорганізатором наукових заходів, які відбувалися на юридичному факультеті ЛНУ ім. І. Франка.
«Львівська правнича школа» також підтримує взаємовідносини з практичними працівниками (судді, нотаріуси, адвокати, представники юридичних компаній тощо), з якими періодично проводяться круглі столи, обговорення, інші публічні заходи на актуальні теми.
Організація об’єднує наукових експертів (як професорів, доцентів, так і молодих науковців) у галузі права, які впроваджують у життя науково-практичні напрацювання Львівської школи права, що вироблялися впродовж багатьох років. Члени організації беруть участь в науково-практичних заходах в Україні і закордоном, є авторами монографій, підручників і багатьох аналітичних статей.
ГО «Львівська правнича школа» сприяє реалізації як навчальних, так і наукових, соціально-економічних та виробничих проектів стратегічного розвитку юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка та створює умови для освітнього, наукового, культурного і професійного спілкування та самореалізації випускників, студентів та викладачів факультету.
При цьому, ГО «Львівська правнича школа»:
1) організовує та проводить презентації, конференції, семінари, симпозіуми, обміни делегаціями та консультаціями та інші заходи науково-практичного характеру;
2) обмінюється досвідом із іншими правничими школами;
3) надає інформаційні та консультаційні послуги;
4) здійснює роботу по залученню благодійних і цільових коштів та майна, у тому числі грантів;
5) веде інформаційну базу випускників факультету, підтримує із ними зв’язок, організовуючи їх спілкування та дозвілля, разом із членами організації, проводить різноманітні опитування, анкетування, співбесіди, організовує їх професійну та соціальну адаптацію, проводить заходи із залучення їх до добровільної участі в реалізації проектів і програм розвитку факультету, оснащення навчальних і наукових лабораторій, удосконалення матеріальної бази та інфраструктури факультету;
6) сприяє працевлаштуванню молодих фахівців та використанню ефективних форм підвищення професійної кваліфікації у навчальних закладах України та міжнародних навчальних програмах;
7) здійснює ресурсне забезпечення наукових, технологічних, культурних і освітніх проектів факультету;
8) об’єднується та бере участь в роботі українських і міжнародних громадських організацій, діяльність яких пов’язана із діяльністю організації;
9) здійснює видавничу, поліграфічну діяльність, виготовлення і розповсюдження продукції із логотипами факультету та організації без мети одержання прибутку.
Проект Аналіз прецедентної практики нового Верховного Суду
Метою проекту “Аналіз прецедентної практики нового Верховного Суду” (за підтримки Програми USAID “Нове правосуддя”) є розробка висновків та рекомендацій щодо забезпечення прецедентної практики нового Верховного Суду, які сприятимуть здійсненню його основного завдання – забезпеченню єдності та розвитку судової практики.
Дати початку і завершення впровадження проекту – 01.11.2018 – 28.02.2019.
До реалізації проекту залучені члени ВГО «Львівська правнича школа» та експерти, які в силу спільної професійної наукової та викладацької діяльності володіють необхідними знаннями, вміннями та навиками щодо аналітичної та моніторингової діяльності, зокрема нового Верховного Суду та попереднього Верховного Суду України.
Основними завданнями та етапами проекту є: 1. Обговорення та уточнення розробленої у Заявці методології відбору та аналізу рішень Великої палати та касаційних судів у складі Верховного Суду; 2. Відбір та попередній аналіз відповідних рішень Великої Палати Верховного Суду та касаційних судів у складі Верховного Суду; 3. Аналіз відібраних рішень Верховного Суду на предмет їх аргументованості та доступності, розробка способів їх покращення; 4. Підготовка, обговорення та затвердження загального звіту про якість рішень Великої палати та судових палат касаційних судів у складі Верховного Суду та рекомендацій щодо підвищення якості рішень Верховного Суду; 5. Підготовка до участі та участь у Круглому столі, на якому будуть представлені відповідні результати аналізу, висновки та рекомендації.
НОВИНИ ВГО “ЛЬВІВСЬКА ПРАВНИЧА ШКОЛА”
08.12.2018 Члени організації взяли участь у тренігу та семінарі за сприяння програми “Нове правосуддя” (USAID)
16.11.2018 Відбулася зустріч зі старшим юристом Секретаріату ЄСПЛ Тарасом Пашуком
10.11.2018 Відбулась зустріч з членами Громадської ради доброчесності
08.11.2018 Відбулась консультативна зустріч успішних випускників аспірантури
27.09.2018 Представники організації взяли участь у наукових заходах в Польщі
02.04.2018 Представники організації взяли участь у науковому семінарі на базі Вроцлавського університету
24.11.2017 Відбулась відкрита лекція Дмитра Вовка “Релігія. Мистецтво. Право”
10.11.2017 Представник організації взяв участь у семінарі щодо договору про патентну кооперацію
03.04.2017 Завершився практичний курс з ІТ права
27.03.2017 Навчальний курс «Практичні аспекти корпоративних відносин в Україні» завершено
08.02.2017 Відбувся Круглий стіл «Антирейдерське законодавство: науково-практичні аспекти»
08.05.2015 ІІІ координаційний семінар
30.04.2015 Оціночний семінар
16.11.2014 Семінар в Гродно
10.06.2014 Зустріч представників університетів-партнерів
15.03.2014 Координаційний семінар в рамках проекту Темпус TRADIR