Інноваційні технології та засоби криміналістичної техніки у діяльності слідчого

Тип: На вибір студента

Кафедра: кримінального процесу і криміналістики

Навчальний план

СеместрКредитиЗвітність
103.5Залік

Лекції

СеместрК-сть годинЛекторГрупа(и)
1016доцент Береський Я. О.
1016Мурадов В. В.

Практичні

СеместрК-сть годинГрупаВикладач(і)
1016доцент Береський Я. О.
Мурадов В. В.

Опис курсу

Специфіка курсу “Інноваційні технології та засоби криміналістичної техніки у діяльності слідчого” полягає, зокрема, у прикладному спрямуванні набутих здобувачам вищої освітизнань щодо вміння застосування ними новітніх техніко-криміналістичних засобів і методів збирання й дослідження доказів, останніх досягнень криміналістичної техніки, можливостей комп`ютерної техніки та комп`ютерних технологій, автоматизованих баз даних для розслідування певних видів (груп) кримінальних правопорушень та ефективного і результативного проведення окремих слідчих дій, передусім слідчого огляду, обшуку, слідчого експерименту та інших. Все це обумовлює необхідність закріплення студентами здобутих теоретичних знань у процесі практичних занять, ними навичок щодо застосування різноманітних техніко-криміналістичних засобів з метою виявлення, фіксації та вилучення слідів, отримання доказової інформації та її належного закріплення. Допомогти у всьому цьому і покликаний даний курс, який охоплює і лекційний матеріал, і матеріал, необхідний для проведення групових практичних занять, а також організації самостійної роботи студентів.Вивчення спецкурсу передбачає здобуття студентами певних практичних навичок щодо застосування техніко-криміналістичних засобів і процесуального оформлення отриманих результатів.

Метою викладання навчальної дисципліни «Інноваційні технології та засоби криміналістичної техніки у діяльності слідчого» є допомогти студентам, як майбутнім працівникам органів досудового розслідування, засвоїти можливості і порядок використання техніко-криміналістичних засобів для підвищенні ефективності діяльності з розкриття та розслідування кримінальних правопорушень.

Основними завданнями дисципліни «Інноваційні технології та засоби криміналістичної техніки у діяльності слідчого» є вивчення та аналіз кримінально-процесуального законодавства України, підзаконних нормативно-правових актів, навчальної та монографічної літератури, отримання практичних навичок застосування різноманітних техніко-криміналістичних засобів і складання процесуальних документів в частині перебігу та результатів застосування засобів криміналістичної техніки.

 

Після завершення цього курсу здобувач наукового ступеня буде:

Знати:

– законодавство про підстави і порядок застосування засобів криміналістичної техніки у діяльності слідчого;

– принципи застосування науково-технічних засобів;

– класифікацію науково-технічних засобів;

– комплекти техніко-криміналістичних засобів;

– можливості техніко-криміналістичних засобів для виявлення, фіксації та вилучення слідів;

– основні групи пошукових техніко-криміналістичних засобів (оптичні, механічні, магнітні, електричні, хімічні, індукційні, випромінюючої дії, детектори випромінювань);

– особливості використання цифрової фотографії, відеозапису, комп`ютерної техніки та комп`ютерних технологій в роботі слідчого.

Вміти:

– аналізувати і правильно застосовувати законодавство про підстави і порядок використання науково- технічних засобів у кримінальному провадженні;

– проводити процесуальне оформлення перебігу та результатів застосування науково-технічних засобів під час проведення слідчих дій;

– застосовувати комплекти науково-технічних засобів і конкретні засоби, які в них містяться, для виявлення, фіксації та вилучення слідів і речових доказів; – правильно оформляти додатки до протоколів слідчих дій (вилучені предмети, сліди, їхні копії та відбитки, фотознімки, матеріали відеозапису та ін.);

– використовувати пошукові технічні засоби (індукційні металошукачі, пошукові магніти, щупи, трали, доглядові дзеркала та інші) для виявлення захованих знарядь вчинення злочину, предметів, отриманих злочинним шляхом та інших об`єктів;

– застосовувати цифровий фотоапарат, відеокамеру для фіксації ходу слідчих дій, обстановки на місці їх проведення, виявлених слідів і речових доказів;

– застосовувати комп`ютерну техніку та комп`ютерні технології, зокрема, можливості автоматизованих баз даних в процесі розслідування кримінальних правопорушень.

 

Рекомендована література

1. Гончаренко В. Г. Вибране. – К.: Прецедент, 2011.

2. Гончаренко В.І. Науково-технічні засоби в роботі слідчого. К., 1972.

3. Гончаренко В.И. Научно-технические средства в следственной практике. К., 1984.

4. Інноваційні засади техніко-криміналістичного забезпечення діяльності органів кримінально їюстиції: монографія / кол.авт.: В.Ю. Шепітько, В.А.Журавель, Г.К. Авдєєватаін; заред.. В.Ю. Шепітька, В.А.Журавля. Харків, 2017. 260 с.

5. Іщенко А.В., Ієрусалімов І.О., Удовенко Ж.В. Теорія і практика криміналістичного забезпечення процесу доказування в розслідуванні злочинів. Київ. – 2007.

6. Когутич І. І. Криміналістика: курс лекцій / І. І. Когутич. – К.: Атіка, 2007 (2010). – 888 с.

7. Когутич І.І. Криміналістичні знання, їх сутність і потреба розширення меж використання. Монографія – Львів: «Тріадаплюс», 2008. – с. 257 – 270.

8. Лисиченко В.К. Использование данних естественных и технических наук в следственной и судебной практике. Киев, 1979.

9. Панов М.І., В.Ю. Шепітько, В.О. Коновалова та ін. Настільна книга слідчого [Наук.-практ. видання для слідчих і дізнавачів] 2-ге вид., перероб. і доп. – К. Вид. Дім «ІнЮре», 2007.

10. Цільмак О.М., Користін О.Є., Шантала О.С., Талалай Д.В. Криміналістичні засоби та методи розкриття та розслідування правопорушень. Підручник. Одеса, ОДУВС, 2016. 302 с.

Навчальна програма

Завантажити навчальну програму

Силабус:

Завантажити силабус