Кафедра адміністративного та фінансового права

  • Про кафедру
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Дослідження
  • Стратегія
  • Новини

Кафедра адміністративного та фінансового права створена відповідно до Ухвали Вченої Ради Львівського національного університету імені Івана Франка від 26 листопада 2008 року в результаті поділу спільної протягом багатьох десятиліть кафедри конституційного (первинно – державного), адміністративного і фінансового права. Варто відзначити, що у Львівському університеті дисципліни адміністративно-фінансового спрямування почали викладатись ще у ХІХ  столітті, а окрему кафедру адміністративного  права було створено у 1904 році, після реорганізації кафедри адміністративного права і статистики.

Станом на сьогодні кафедра забезпечує підготовку фахівців на власній спеціалізації «Адміністративна юстиція» (для магістрів денної та заочної форми навчання), а також – окремі курси на інших спеціалізаціях.

Як профільні загальнообов‘язкові дисципліни (адміністративне, адміністративно-процесуальне і фінансове право), так і спеціальні курси кафедри спрямовані на підготовку фахівців-юристів для роботи в органах публічної адміністрації (передусім, у контролюючих органах), але також і для правового обслуговування приватних осіб, які вступають у правовідносини з цими органами.

Спеціальні курси, що забезпечуються викладачами кафедри, переважно носять прикладний характер і присвячені сферам юридичної практики, які користуються значним рівнем застосування і, відповідно, попитом на ринку юридичних послуг.

Кафедра адміністративного та фінансового права продовжує всебічно розвиватись і формувати нові курси, відповідно до потреб майбутніх фахівців з права.

Співробітники

завідувачКОБИЛЕЦЬКИЙ Микола Мар'яновичзавідувач
професорРЕШОТА Володимир Володимировичпрофесор
професорШКОЛИК Андрій Михайловичпрофесор
доцентДЖОХ Роман Васильовичдоцент
доцентІЛЬНИЦЬКИЙ Олег Володимировичдоцент
доцентКАХНИЧ Володимир Степановичдоцент
доцентМОСТОВИЙ Андрій Стефановичдоцент
доцентПАСЛАВСЬКА Наталія Тарасівнадоцент
доцентПОЛЯНСЬКИЙ Тарас Тарасовичдоцент
доцентСИРКО Мар'яна Василівнадоцент
доцентТРУШ Марта Ігорівнадоцент
доцентХЛІБОРОБ Наталія Євгенівнадоцент
доцентШАНДРА Роман Станіславовичдоцент
доцентЯНЮК Наталія Володимирівнадоцент
асистентГУДЗ Богдан Даниловичасистент
асистентЗАБОЛОТНА Галина Ігорівнаасистент
асистентКУЗЬМИЧ Владислав Володимировичасистент

2 курс

3 курс

4 курс

5 курс

Викладацький розкладДослідження

І. Студентські наукові гуртки

На кафедрі адміністративного та фінансового права у 2021/2022 н.р. функціонує два студентські наукові гуртки:

Гурток з адміністративного права.

Керівник гуртка- доц.,к.ю.н. Янюк Н.В

Засідання проводяться раз на два тижні он-лайн.

Гурток відвідують близько 30-и активних студентів

Тематика доповідей обумовлена актуальною проблематикою та науковими інтересами гуртківців

Гурток з фінансового права

Керівник- доц., к.ю.н. Ільницький О.В

Засідання проводяться щотижня он-лайн у першому навчальному семестрі.

Гурток відвідують 12-ть активних гуртківців.

Тематика доповідей обумовлена актуальною проблематикою та науковими інтересами гуртківців.

Студентська наукова робота гуртківців не обмежуються засіданнями та захистами доповідей. Учасники гуртків задіяні у

– Всеукраїнських правничих шкіл з адміністративного та фінансового права;

– є переможцями всеукраїнських змагань з адміністративного права та процесу;

– є учасниками всеукраїнських галузевих форумів;

– є учасниками всеукраїнських та регіональних конференцій;

– вже з перших робочих днів на гуртку публікують тези та наукові статті.

– є учасниками круглих столів та семінарів з проблематики адміністративного та фінансового права

ІІ. Аспірантура

На сьогодні в аспірантурі кафедри адміністративного та фінансового права навчаються 11 аспірантів, які виконують наукові роботи за спеціальністю 081 “Право” в рамках спеціалізації кафедри з адміністративно-правових та фінансово-правових тематик напрямів досліджень

Стратегія

Анонс: 29 вересня 2022 р. – науковий семінар

22.09.2022 | 13:52

У четвер 29.09.2022 року о 15.05-16.25 відбудеться науковий семінар аспіранта кафедри адміністративного та фінансового права Юревича Ю. О. На науковому семінарів відбудеться публічна презентація аспірантом результатів наукових досліджень.
Тема наукового семінару: «Становлення і розвиток адміністративного судочинства в Республіці Польща». Науковий керівник проф. КОБИЛЕЦЬКИЙ Микола Мар’янович. Опоненти доповідача: доц. КАХНИЧ Володимир Степанович та доц. БЕДРІЙ Мар’ян Миронович.
Науковий семінар відбудеться дистанційно у сервісі платформи ZOOM. Приєднатися до наукового семінару можна за наступним посиланням:
Topic: Науковий семінар
Time: Sep 29, 2022 03:05 PM Kyiv
Join Zoom Meeting
https://us04web.zoom.us/j/73144164950?pwd=aQ4QO1IYkrVGQMyPjU5TyaEDh3PrX3.1 
Meeting ID: 731 4416 4950
Passcode: 2wKpQK

Читати »

Щодо навчальної дисципліни «Юридичний самозахист»

02.09.2022 | 15:45

Шановні студенти!
Ми розпочинаємо з Вами вивчати цікаву та актуальну дисципліну «Юридичний самозахист». 8.09.2022 в нас відбудуться перші лекції на яких ми узгодимо організаційні питання навчального процесу.
Лекційні та практичні заняття у першому потоці (ЮС 1-3) будуть відбуватися о 11:50-13:10, а у другому потоці (ЮС 4-6) – о 13:30-14:50. Вони будуть відбуватися у дистанційному форматі. Посилання на заняття розміщені на сторінці курсу у Moodle та у групі в Facebook.
Матеріали для практичних занять розміщено у системі Moodle. Зареєструватися на курс у Moodle  можна...

Читати »

ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У 5-ій МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «АДМІНІСТРАТИВНА ЮСТИЦІЯ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИКИ. ПОДАТКОВІ СПОРИ В АДМІНІСТРАТИВНОМУ СУДОЧИНСТВІ»

05.07.2022 | 21:44

4 та 5 липня 2022 року Верховним Судом за участі міжнародних партнерів на платформі ZOOM було проведено традиційну щорічну конференцію. Цьогоріч, крім винятково складних обставин воєнної агресії російської федерації проти України, організатори та учасники відзначали присвяту Конференції 20-річчю адміністративної юстиції в Україні, а також істотному впливу на чинне нормативно-правове поле нового Закону України «Про адміністративну процедуру». Норми останнього матимуть важливе значення і для реформи адміністрування податків, зборів та інших обов’язкових платежів.

Протягом двох днів он-лайн науково-практичного заходу представники законодавчої...

Читати »

Анонс: 5 травня 2022 р. – фаховий семінар

28.04.2022 | 18:53

У четвер 05.05.2022 року о 15.05-16.25 відбудеться фаховий семінар аспірантів кафедри адміністративного та фінансового права Стафійчук К. В. та Дзіковського М. Р. На фаховому семінарів обговорять результати наукових досліджень даних аспірантів.
Тема дисертаційної роботи аспірантки Стафійчук К. В.: «Касаційне провадження в адміністративному судочинстві України». Науковий керівник проф. РЕШОТА Володимир Володимирович. Опоненти доповідача: доц. ІЛЬНИЦЬКИЙ Олег Володимирович та доц. ТРУШ Марта Ігорівна.
Тема дисертаційної роботи аспіранта Дзіковського М. Р.: «Адміністративний трибунал Австрії 1875-1918 рр.». Науковий керівник проф. КОБИЛЕЦЬКИЙ Микола Мар’янович. Опоненти доповідача: проф. РЕШОТА Володимир...

Читати »