Кафедра адміністративного та фінансового права

  • Про кафедру
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Дослідження
  • Стратегія
  • Новини

Кафедра адміністративного та фінансового права створена відповідно до Ухвали Вченої Ради Львівського національного університету імені Івана Франка від 26 листопада 2008 року в результаті поділу спільної протягом багатьох десятиліть кафедри конституційного (первинно – державного), адміністративного і фінансового права. Варто відзначити, що у Львівському університеті дисципліни адміністративно-фінансового спрямування почали викладатись ще у ХІХ  столітті, а окрему кафедру адміністративного  права було створено у 1904 році, після реорганізації кафедри адміністративного права і статистики.

Станом на сьогодні кафедра забезпечує підготовку фахівців на власній спеціалізації «Адміністративна юстиція» (для магістрів денної та заочної форми навчання), а також – окремі курси на інших спеціалізаціях.

Як профільні загальнообов‘язкові дисципліни (адміністративне, адміністративно-процесуальне і фінансове право), так і спеціальні курси кафедри спрямовані на підготовку фахівців-юристів для роботи в органах публічної адміністрації (передусім, у контролюючих органах), але також і для правового обслуговування приватних осіб, які вступають у правовідносини з цими органами.

Спеціальні курси, що забезпечуються викладачами кафедри, переважно носять прикладний характер і присвячені сферам юридичної практики, які користуються значним рівнем застосування і, відповідно, попитом на ринку юридичних послуг.

Кафедра адміністративного та фінансового права продовжує всебічно розвиватись і формувати нові курси, відповідно до потреб майбутніх фахівців з права.

Співробітники

завідувачКОБИЛЕЦЬКИЙ Микола Мар'яновичзавідувач
професорРЕШОТА Володимир Володимировичпрофесор
професорШКОЛИК Андрій Михайловичпрофесор
доцентДЖОХ Роман Васильовичдоцент
доцентІЛЬНИЦЬКИЙ Олег Володимировичдоцент
доцентКАХНИЧ Володимир Степановичдоцент
доцентМОСТОВИЙ Андрій Стефановичдоцент
доцентПАСЛАВСЬКА Наталія Тарасівнадоцент
доцентСИРКО Мар'яна Василівнадоцент
доцентТРУШ Марта Ігорівнадоцент
доцентХЛІБОРОБ Наталія Євгенівнадоцент
доцентШАНДРА Роман Станіславовичдоцент
доцентЯНЮК Наталія Володимирівнадоцент
асистентВИШНЕВСЬКИЙ Богдан Святославовичасистент
асистентГІНДА Оксана Миколаївнаасистент
асистентГУДЗ Богдан Даниловичасистент
асистентДЗІКОВСЬКИЙ Максим Романовичасистент
асистентЗАБОЛОТНА Галина Ігорівнаасистент
асистентКОНОВКА Адріан Адріановичасистент
асистентКУЗЬМИЧ Владислав Володимировичасистент
асистентПАНАСЮК Катерина Тарасівнаасистент

2 курс

3 курс

4 курс

5 курс

Викладацький розкладДослідження

І. Студентські наукові гуртки

На кафедрі адміністративного та фінансового права у 2021/2022 н.р. функціонує два студентські наукові гуртки:

Гурток з адміністративного права.

Керівник гуртка- доц.,к.ю.н. Янюк Н.В

Засідання проводяться раз на два тижні он-лайн.

Гурток відвідують близько 30-и активних студентів

Тематика доповідей обумовлена актуальною проблематикою та науковими інтересами гуртківців

Гурток з фінансового права

Керівник- доц., к.ю.н. Ільницький О.В

Засідання проводяться щотижня он-лайн у першому навчальному семестрі.

Гурток відвідують 12-ть активних гуртківців.

Тематика доповідей обумовлена актуальною проблематикою та науковими інтересами гуртківців.

Студентська наукова робота гуртківців не обмежуються засіданнями та захистами доповідей. Учасники гуртків задіяні у

– Всеукраїнських правничих шкіл з адміністративного та фінансового права;

– є переможцями всеукраїнських змагань з адміністративного права та процесу;

– є учасниками всеукраїнських галузевих форумів;

– є учасниками всеукраїнських та регіональних конференцій;

– вже з перших робочих днів на гуртку публікують тези та наукові статті.

– є учасниками круглих столів та семінарів з проблематики адміністративного та фінансового права

ІІ. Аспірантура

На сьогодні в аспірантурі кафедри адміністративного та фінансового права навчаються 11 аспірантів, які виконують наукові роботи за спеціальністю 081 “Право” в рамках спеціалізації кафедри з адміністративно-правових та фінансово-правових тематик напрямів досліджень

Стратегія

28 грудня 2023 р. відбулися наукові семінари аспірантів

28.12.2023 | 17:15

У четвер 28.12.2023 року відбулися наукові семінари аспірантки кафедри Інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права Таргоній Юлії Ярославівни та аспірантки кафедри Адміністративного та фінансового права Фекети Ірини Михайлівни. На науковому семінарі аспіранти публічно оголосили результати своїх наукових досліджень. А саме:
– о 13:30-14:50 виступила Таргоній Юлія Ярославівна з темою доповіді: «Особливості регулювання правового статусу сторін договору рахунка умовного зберігання (ескроу) за законодавством України». Науковий керівник проф. ЯВОРСЬКА Олександра Степанівна. Опоненти доповідача: доц. ТАРАСЕНКО Леонід Леонідович та доц. ШПУГАНИЧ Ірина Ігорівна.
З текстом доповіді можна ознайомитись за посиланням.
...

Читати »

Викладач юридичного факультету взяв участь у панельній дискусії «Культурна спадщина до, під час і після війни» у Ягеллонському університеті

28.11.2023 | 21:43

27.11.-01.12.2023 на базі Ягеллонського університету (м. Краків, Республіка Польща) проводилась зимова школа для докторантів, аспірантів та молодих вчених на тему: «Культурна спадщина в умовах конфліктів».
Одна із панелей – «Культурна спадщина до, під час і після війни», яка відбулась 28.11.2023 року, була присвячена правовим, соціальним та іншим проблемам збереження культурної спадщини України в умовах воєнного стану.
Учасниками панельної дискусії були проф. Міхал Ковальський (Ягеллонський університет), д-р Патрисія Ґжебик (Університет Варшавський), д-р Анджей Якубовський (Опольський університет) та доц. Роман Шандра (Львівський національний університет...

Читати »

Відбувся методологічний семінар кафедри історії держави, права та політико-правових учень на тему: «Політичні погляди та державотворча діяльність Степана Бандери

22.10.2023 | 13:54

 
19 жовтня 2023 р. о 13:30  відбувся методологічний семінар кафедри історії держави, права та політико-правових учень на тему: «Політичні погляди та державотворча діяльність Степана Бандери». З доповіддю «Степан Бандера. Провідник історичної ідеї» виступив кандидат історичних наук, доцент кафедри історичного краєзнавства історичного факультету Львівського національного університету, президент благодійного громадського фонду «Літопис УПА» ім. В. Макара, один з засновників Центру досліджень визвольного руху у Львові Микола Посівнич.

Кафедра Історії держави, права та політико-правових учень.

Читати »

ВИКЛАДАЧ КАФЕДРИ ВЗЯЛА УЧАСТЬ У НАУКОВО-МЕТОДИЧНОМУ СЕМІНАРІ НА БАЗІ ПРОКУРАТУРИ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

14.08.2023 | 15:17

11 серпня 2023 року доцентка кафедри адміністративного та фінансового права Наталія Янюк взяла участь у навчально-методичному семінарі на тему «Актуальні питання реалізації повноважень прокурора під час забезпечення участі у розгляді судами справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією», організованому відділом забезпечення діяльності у сфері запобігання та протидії корупції Львівської обласної прокуратури. У семінарі взяли участь прокуратури, представники Офісу Генерального прокурора, голова районного суду.
На заході обговорили питання застосування норм антикорупційного законодавства та Кодексу України про адміністративні правопорушення. Найбільший інтерес викликали...

Читати »

Анонс: 31 травня 2023 р. – науковий семінар

25.05.2023 | 08:20

У середу 31.05.2023 року о 15.05-16.25 відбудеться науковий семінар аспірантки кафедри адміністративного та фінансового права Марти Карасюк. На науковому семінарі відбудеться публічна презентація аспіранткою результатів наукових досліджень.
Тема наукового семінару: «Загальна характеристика електронного декларування як засобу запобігання корупції в цифровому середовищі». Науковий керівник доц. ПАСЛАВСЬКА Наталія Тарасівна. Опоненти доповідача: доц. ХЛІБОРОБ Наталія Євгенівна та доц. ДЖОХ Роман Васильович.
Науковий семінар відбудеться у сервісі платформи ZOOM. Приєднатися до наукового семінару можна за наступним посиланням: https://us04web.zoom.us/j/73608160956?pwd=naVPY8p1CZLpnBzN1CqjY2aXaovcf8.1

Meeting ID: 736 0816 0956
Passcode: 7rMaA0

 

Читати »