Центр німецького права

  • Про підрозділ

Центр німецького права при юридичному факультеті було створено 9 червня 2010 року у Львівському національному університеті імені Івана  Франка спільно із Німецьким Фондом міжнародного правового співробітництва. В умовах транскордоного юридичного співробітництва зростає роль міжнародно-зорієнтованого теоретичного навчання фахівців, чому, власне, і покликаний сприяти  такий Центр. Окрім того все більшої ваги набуває підготовка правників із належним знанням іноземних мов для забезпечення наукового правового обміну та розширення можливостей випускників у юридичній практиці.

Вже у другому семестрі 2010-2011 навчального року розпочалося паралельне вивчення німецького права студентами юридичного факультету і факультету міжнародних відносин. Читання лекцій забезпечується професорами провідних університетів Німеччини, які викладають навчальні дисципліни із різних галузей німецького права.

У вільний від навчання час слухачі Курсу мають можливість поспілкуватися із німецькими викладачами, обговорити найцікавіші для них професійні теми, познайомити гостей із Франковим університетом, його історією, академічними традиціями та показати рідне місто. Це сприяє зближенню української і німецької освітньої культури, долученню студентів до європейських освітніх  стандартів, набуттю спеціальних юридичних знань та мовної практики.

Курс навчання закінчується підсумковим іспитом, за результатами якого слухачі мають можливість отримати сертифікат, а нійбільш успішні – стипендію на наукове стажування в одному із німецьких університетів. Такий іспит для перших випускників відбувся за ініціативою Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва  у квітні 2011 року у Конституційному Суді України,  де студентам було також організовано науковий семінар з проблем конституційного судочинства.

У липні 2011 року перші випускники школи німецького права були запрошені у літню школу у місті Брюль (поблизу Бонну). Слухачі цієї школи мали нагоду слухати лекції відомих фахівців у сфері німецького та міжнародного права, зокрема професора, доктора Штефана Хюльсхьорстера, заступника Керуючого справами Німецького Фонду МПС, декана юридичного факультету, професора кафедри цивільного права, медичного права, міжнародного приватного права та порівняльного правознавства  Університету ім. Георга-Августа ( Гьоттінген) доктора Андреаса Шпікгоффа, судді Федерального Верховного суду доктора Дитріха Байєра, керуючого справами Палати адвокатів м. Кельн,  адвоката Мартіна В. Гуффа, екс- Уповноваженого з питань прав людини у Федеральному міністерстві юстиції Клауса Штольтенберга.

Програмою перебування було також передбачено  зустріч із Президентом Суду землі пані Маргарет  Графинею фон Шверін та відвідання судових засідань у цивільних та кримінальних справах Суду землі у місті Бонн з подальшим їх обговоренням із суддями, адвокатами та захисниками у справі

Під час курсу Школи вдалося також  відвідати  факультет правознавства та державознавства Рейнського Університету ім. Фрідріха-Вільгельма у м. Бонн та взяти участь у круглому столі, присвяченому проблемам вивчення юриспруденції у Німеччині та можливостям навчання іноземних студентів у Німеччині. Організаторами дискусії були Голова правознавчого фахового напрямку Рейнського університету професор, доктор  Тостен Феррел, професор кафедри кримінального права та кримінального процесуального права, а також міжнародного та європейського кримінального права, доктор Мартін Бьозе,Координатор міжнародної співпраці, доктор Ульріке Дорн,менеджер фахового напрямку правознавство, доктор Сузанне Шиміхен

Ласкаво просимо у Центр німецького права при юридичному факультеті
Львівського національного університету  імені Івана Франка.