Вручення сертифікатів випускникам Школи німецького права

29.05.2017 | 10:00

26 травня 2017 року у Дзеркальній залі відбулося урочисте вручення сертифікатів випускникам Школи німецького права, яка на базі юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка функціонує уже 7-ий рік поспіль.
Із вітальним словом до учасників заходу звернувся декан юридичного факультету, професор Володимир Бурдін. Зокрема, він зазначив, що важливість активного функціонування Школи на юридичному факультеті важко переоцінити, як і сам процес наближення України до світових і європейських стандартів.
«Євроінтеграція триває в різних сферах, площинах і напрямках. Особливо вона важлива в контексті запозичення та інтегрування багатьох європейських цінностей у життя нашого суспільства і держави. Європа – територія вільних людей, а вільною людина може бути, коли вона не боїться змінити місце проживання, навчання і праці на шляху до свого кар’єрного росту. В світі глобалізації і євроінтеграційних процесів цього неможливо зробити без знання мови, розуміння принципів побудови європейських суспільств й обміну фаховою підготовкою», – зазначив декан, додавши, що вільні, цілеспрямовані люди – основна передумова існування по-справжньому вільної, успішної країни.
Директор Німецького фонду міжнародного правового співробітництва, доктор Штефан Хюльсхьорстер відзначив, що упродовж навчання студенти мали зможу прослухати численні лекції запрошених німецьких фахівців з права, які повернувшись на батьківщину, надавали схвальні відгуки про високі знання студентів Університету.
«Після завершення навчання ви стаєте відповідальними за власну країну, її правову систему і її розвиток. А отже саме ви повинні докладати максимальних зусиль для того, щоб Україна на практиці стала міцною європейською державою, де панує верховенство права», – зазначив також Штефан Хюльсхьорстер, звертаючись до випускників Школи.
До вітальних слів долучився проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Університету Мар’ян Лозинський. Зокрема, Мар’ян Володимирович наголосив, що студенти, які вивчали паралельний курс німецького права мали нагоду не лише опановувати правові норми однієї із найуспішніших європейських і світових держав, а й могли заглибитися у звичаї й історію Німеччини.
«Дуже важливо, що в цей не простий для України час ви охоче вивчаєте правові норми Німеччини, переймаєте європейські стандарти і демонструєте готовність нести позитивні зміни для нашої держави», – зазначив проректор.
Цього року випускниками Школи стали 12 студентів. Найуспішнішим з-поміж молодих правників став Юрій Піх, який отримав місячну стипендію на відвідання будь-якого німецького університету на його вибір. Інші випускники у липні цього року матимуть змогу взяти участь у літній школі права у Німеччині, а отже отримають нагоду розширити свої знання і навики завдяки порівнянню національного права з правом Європейських країн, передусім Німеччини.
Після урочистого вручення сертифікатів, які засвідчують успішне засвоєння курсу до присутніх звернулася одна із перших випускниць Школи, заступниця міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталія Бойко. Зокрема, вона розповіла про перспективи, які відкриває для молоді участь у проекті і закликала студентів бути активними у навчанні і побудові кар’єри.
«З першого дня коли ви закінчите Університет всі знання у вашому житті будуть платними. Зараз, навчаючись у Львівському національному університеті імені Івана Франка, ви маєте безкоштовний і безцінний ресурс – можливість отримати фахові знання, які знадобляться вам у подальшому професійному й особистому житті. Якщо маєте можливість здобути додаткову освіту у котромусь із європейських університетів – здобувайте, але завжди повертайтесь в Україну, бо саме тут ви потрібні і саме тут ви маєте змогу сповна реалізувати свій потенціал», – звернулася Наталія Бойко до студентів.
Нагадаємо, що Центр німецького права при юридичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка створено у 2010 році спільно з Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва. Уже в другому семестрі 2010-2011 навчального року розпочалося паралельне вивчення німецького права студентами юридичного факультету і факультету міжнародних відносин. Читання лекцій забезпечують професори провідних університетів Німеччини, які викладають навчальні дисципліни з різних галузей німецького права.

1