VІІІ Літня школа з конституційного права “Верховенство права і конституціоналізм: Due Process of Law і процесуальні права людини”

14.05.2019 | 19:24

Шановні студенти та аспіранти!

Координатор Проектів ОБСЄ в Україні з радістю повідомляє про те, що цього року традицію проведення, спільно з Конституційним Судом України, щорічних літніх шкіл з верховенства права та конституціоналізму буде продовжено.

VІІІ Літня Школа, присвячена принципам і цінностям європейської конституційної традиції, триватиме з 21 по 28 липня 2019 року, серед мальовничих краєвидів Західної України.

У рамках роботи Школи буде розглянуто низку актуальних проблем конституційного права, належної правової процедури, верховенства права а також системи процесуальних прав людини, що склалась в європейській правовій традиції.

До участі у Літній Школі в якості викладачів будуть запрошені відомі експерти у галузі конституційного права, теорії та філософії права, європейського права. Серед них – судді Конституційного Суду України, члени Конституційної Комісії, провідні вітчизняні науковці та дослідники.

Учасникам Школи буде запропонована інтенсивна програма, в рамках якої вони отримають навики щодо розуміння, аналізу і тлумачення конституційних положень, ідей та концепцій, які лежать в їх підґрунті, а також міжнародно-правових актів в сфері прав людини і основоположних свобод. Програма Школи орієнтована, в першу чергу, на поглиблення фахової підготовки правників у сфері конституційного права та захисті прав людини однак, безумовно, буде цікавою для представників політологічного та .

Кількість учасників Школи – 30 студентів та аспірантів юридичних закладів вищої освіти та наукових установ України.

КРИТЕРІЇ ВІДБОРУ

Відбір учасників Школи буде здійснений шляхом оцінки організаційним комітетом Літньої Школи есе, поданих учасниками. Обсяг есе – до 15 сторінок друкованого тексту (файл в форматі MS Word, розмір шрифту – 14 (Times New Roman), інтервал між рядками одинарний, поля: верхнє, нижнє, ліве – 2 см, праве – 1,5 см).

Тематика есе, яке має бути представлене кандидатами на участь в роботі Школи цього року – “Due process of law: належна правова процедура та процесуальні права людини у ціннісному вимірі”.

Кожен кандидат вільний самостійно обирати ті елементи запропонованої теми есе, які він має намір в ньому розкрити, а також глибину та концепцію їх розкриття в межах структури поданого есе.

Есе, подані кандидатами, мають відповідати звичайним вимогам, які ставляться до академічних робіт в частині наукової доброчесності.

ПРОЦЕДУРА ПОДАННЯ ЕСЕ

Для участі в конкурсі кандидатам необхідно надіслати до Організаційного Комітету Літньої Школи наступний пакет документів:

  • CV кандидата (довільної форми). При цьому просимо звернути увагу на те, що подане CV має обов’язково містити актуальний номер контактного телефону (мобільного) кандидата та адресу його електронної пошти;
  • Есе на тему, вказану вище;
  • Електронний лист, яким кандидат направлятиме на адресу Організаційного Комітету Літньої Школи згаданий вище пакет документів має містити, в полі “Тема листа / Subject” має містити транслітерацію латиницею прізвища кандидата та слова “Summer School 2019 Application”.

Остаточний термін подачі заявок на участь в роботі Літньої Школи – 10 червня 2019 року, до 23:59 за Київським часом.

Заявки мають бути надіслані електронною поштою Координаторові Літньої Школи проф. Михайлу Савчину за адресою msavchyn@bigmir.net (моб. +38 (050) 718-12-45), з обов’язковою копією на адресу Serhiy.Peremot@osce.org (моб. +38 (050) 384-23-72).

Підсумки відбіркового конкурсу будуть підведені не пізніше 17 червня 2019 року. Про його результати кандидати, відібрані в якості учасників Літньої Школи, будуть повідомлені особисто.

 

ОКРЕМІ ФІНАНСОВІ ТА ТЕХНІЧНІ АСПЕКТИ ПРОВЕДЕННЯ ШКОЛИ

Всі витрати щодо проїзду, проживання та харчування учасників Літньої Школи покриватимуться організаторами. Про умови та процедуру здійснення такого відшкодування учасники Літньої Школи будуть повідомлені додатково.

Місцем проведення школи буде обрано одне із мальовничих місць Західної України. Про його назву, розташування а також ключові елементи пов’язаної з ним логістики (зокрема про найбільш зручні маршрути прибуття до нього) учасники Школи будуть також повідомлені додатково.

З повагою,

Організаційний Комітет Літньої Школи