Відбулось офіційне завершення Школи юного правника

14.05.2018 | 13:35

12 травня 2018 року в Актовій залі Львівського університету відбулося урочисте закриття Школи юного правника – унікального проекту юридичного факультету для учнів 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, у якому брали участь понад 200 школярів, 199 з яких успішно завершили навчання.

Впродовж березня – травня школярі щосуботи відвідували заняття на юридичному факультеті. До проведення занять у Школі юного правника була залучена академічна та студентська спільноти юридичного факультету: Заслужені професори Львівського університету Зорислава Ромовська та Петро Рабінович, доценти, асистенти кафедр, відомі правники-практики та студенти освітньо-наукової магістратури.

Слухачі, яких поділили на два потоки та вісім груп, відвідували лекційні та практичні заняття, дізнавалися про особливості окремих видів юридичних професій під час зустрічей з відомими практикуючими юристами. Наприкінці навчання 8 команд від кожної групи школярів взяли участь у брейн-рингу на знання Конституції України, переможців якого уже цього тижня чекає неформальна зустріч з міським головою Львова Андрієм Садовим. Тренували команди студенти юридичного факультету – члени Об’єднання студентів-правників.

Урочисту академію з нагоди закриття Школи юного правника відкрив  Сергій Різник, заступник декана юридичного факультету, який від імені декана факультету Володимира Бурдіна та усього викладацького колективу, привітав школярів з успішним завершенням Школи юного правника. Зі вступним словом виступив проректор Львівського університету Мар’ян Лозинський, який підкреслив важливість та суспільну користь професії правника, згадавши відомих випускників юридичного факультету Львівського університету та їх вагомий вклад у розвиток України.

Суддя-спікер Львівського апеляційного адміністративного суду Сергій Кузьмич ствердив необхідність виваженого обрання професійного шляху та побажав школярам наснаги до самовдосконалення і подальшого навчання юриспруденції. Професор Зорислава Ромовська напередодні Дня Матері висловила подяку батькам та слухачам Школи юного правника за активність та бажання вчитися, розповіла про позанавчальну діяльність студентів юридичного факультету та передала слово студентам 2 курсу юридичного факультету, які продекламували уривки з відомих літературних творів, присвячених темі материнства.

 

Від імені батьків школярів виступив Маркіян Кордонець, згадавши свій досвід вибору професії та навчання в університеті, висловив подяку організаторам Школи юного правника за створення можливості для учнів дізнатися більше про майбутню професію.

Присутні змогли наочно ознайомитися з особливостями навчання в Школі юного правника, переглянувши відеоролик про її роботу. Бурхливим оплесками вітала аудиторія і студентів юридичного факультету з команди КВК «Збірна НАСА», які виступили з гумористичним номером.

Своїми враженнями про навчання у Школі юного правника поділилися й учні Головецький Остап, Садова Олеся, Олійник Анна, Сідікова Вікторія, Гук Юліанна, Слончинська Анастасія. Слухачі розповіли про свої вагання щодо вибору фаху напередодні навчання та думки по його завершенню, про цінність інформації, яку вони одержали, про пізнавальність зустрічей з юристами-практиками та висловили сподівання зустрітися з іншими слухачами на юридичному факультеті уже в якості студентів.

Вчитель правознавства Скварявської загальноосвітньої школи Золочівського району Тарас Криницький ствердив, що Школа юного правника додає нового імпульсу шкільній освіті, розширюючи кругозір учнів.

Урочисте закриття Школи юного правника завершилося врученням сертифікатів слухачам.