Відбулась онлайн-презентація спільної магістерської програми з права юридичного факультету Львівського університету та Університету Миколаса Ромеріса

13.05.2020 | 13:23

ЛНУ ім. Івана Франка та Університет Миколаса Ромеріса у Вільнюсі презентували студентам спільну магістерську програму з права
12 травня 2020 року відбулася онлайн-презентація спільної магістерської програми з права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка та Університету Миколаса Ромеріса у Вільнюсі (Литва). У дистанційному заході взяли участь представники адміністрації обох закладів вищої освіти та студенти, яких цікавлять можливості, що сформувались внаслідок співпраці університетів.

Заступниця декана юридичного факультету Львівського університету Марта Мочульська привітала усіх, хто долучився до перегляду презентації. «Я дуже пишаюся тим, що студенти нашого факультету свого часу були «першопрохідцями» у програмах міжнародної співпраці з Литвою. Львівський університет пропонує низку можливостей для тих, хто справді хоче здобути нові знання, отримати іноземний досвід та готовий наполегливо працювати», – зазначила Марта Мочульська та передала слово представникам Університету Миколаса Ромеріса.

Розпочала презентацію спільної магістерської програми заступниця декана юридичного факультету Університету Миколаса Ромеріса Довілє Гайлюте. Вона коротко розповіла глядачам про структуру та основні аспекти діяльності литовського ЗВО, а також окреслила умови проживання для студентів та описала розмаїття неакадемічного життя, яке передбачає перебування у столиці Литви. «Щороку до нас приїжджає понад 600 іноземних студентів за різноманітними програмами академічного обміну. Звісно, декотрі з них наразі довелося призупинити у зв’язку з пандемією COVID-19. Зокрема, літні школи. Проте я маю велику надію, що скоро світ повернеться до звичного життя і студенти зможуть надалі активно обмінюватися досвідом та здобувати нові знання», – додала Довілє Гайлюте.

Детальніше про навчальний план, який чекає на магістрів права у Вільнюсі, розповів координатор програми подвійного диплому від УМР Віргініюс Біте. Також він описав основні етапи участі, акцентувавши увагу на можливостях для молодих фахівців. З його слів, магістерська програма передбачає навчання протягом чотирьох семестрів (два семестри в Україні та два – в Литві). А важливим нюансом, який мотивує студентів до участі є одержання двох дипломів про освіту (диплом магістра, виданий ЛНУ ім. Івана Франка, та диплом магістра, виданий Університетом Миколаса Ромеріса).

З української сторони учасниками програми можуть стати студенти, які вступили на магістратуру юридичного факультету Львівського університету та подали відповідні дані у травні-червні до початку формування груп. Також студентам необхідно володіти англійською мовою принаймні на середньому рівні, адже саме нею проводитимуть заняття. Хоча, до слова, сертифікат про рівень знання іноземної мови не вимагають. У відбірковому конкурсі за основу беруть результати правничого ЄВІ, який студенти здають для вступу на магістерські програми в Україні.

Навчання в УМР для українських студентів коштує вдвічі менше, ніж для литовських. Станом на 2020 рік сума становить – 2500 євро за рік навчання у Вільнюсі. Проте студенти можуть претендувати на одержання стипендії уряду Литви, яка повністю покриватиме витрати на навчання та ще й передбачає додаткові грошові виплати. Щодо семестру у Львівському університеті – то для студентів, які вступили на бюджетні місця магістратури, навчання потягом року буде безкоштовним. Для тих, хто вступив на контракт – відповідна сума залишається незмінною.

Опісля обговорення усіх деталей до заходу долучилися студенти юридичного факультету, які свого часу вже здобували знання в Університеті Миколаса Ромеріса за програмою подвійного диплому. Вони не лише поділилися враженнями від знайомства з освітнім процесом іноземного ЗВО, але й пояснили майбутнім учасникам чимало важливих нюансів.

Зокрема, Роман Свистак розповів про те, як правильно оформляти документи для участі у програмі. Євген Шот окреслив специфіку навчання в Університеті Миколаса Ромеріса і дав поради щодо того, як найкраще адаптуватися до нових умов та викликів у Вільнюсі. Ольга Даниляк детальніше описала життя у Литві, розповівши про транспорт, ціни та певні соціальні правила, які необхідно знати гостям країни. Анастасія Федючок додала інформацію щодо спортивного дозвілля в Університеті Миколаса Ромеріса, а Тарас Забавський акцентував на перспективах, які відкриває перед молодими людьми іноземне середовище, та розповів про можливості для стажування у Вільнюсі.

Під час події кожен зацікавлений глядач міг поставити питання в чаті трансляції, яка відбувалася на платформі «ZOOM», і дізнатися більше про навчання та життя у одній з країн Балтії.