У Львівському університету розпочала роботу VIII Школа німецького права

02.10.2017 | 14:16

29 вересня 2017 року на юридичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося урочисте відкриття Школи німецького права. Проходити курс, який передбачає паралельне вивчення німецького права, студенти Львівського університету мають нагоду уже восьмий рік поспіль завдяки співпраці ЛНУ ім. Івана Франка і Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва. Цьогоріч взяти участь у курсі зголосилися близько 30 студентів юридичного факультету, факультету міжнародних відносин і факультету іноземних мов.

Заступник декана юридичного факультету Сергій Різник, звертаючись до учасників Школи німецького права, побажав їм плідної роботи, хороших вражень й активного інтелектуального збагачення упродовж усього річного курсу.

Про лекторів, умови проходження курсу та вимоги до його учасників розповів керівник Представництва Німецького Фонду міжнародного правового співробітництва Геннадій Рижков.

«Ми щиро вдячні студентам Львівського університету за постійний інтерес, який вони проявляють до вивчення основ німецького права», – сказав Геннадій Рижков, відзначивши, що саме львівські студенти традиційно демонструють високі результати у навчанні і щороку успішно засвоюють курс.

Проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Лозинський наголосив на вагомості функціонування Школи німецького права для студентів Університету і для збільшення потенціалу всієї правової системи нашої країни.

«Сьогодні тривають активні дискусії щодо реформи судової системи і молодь, яка засвоїть особливості і вивчить специфіку правової сфери не лише України, а й інших країн світу зможе бути надзвичайно корисною для нашої держави», – наголосив Мар’ян Володимирович, побажавши учасникам школи якомога глибше пізнати основи права, мову і культуру Німеччини.

Суддя Конституційного Суду України у відставці Віктор Шишкін, звертаючись до учасників Школи, запевнив, що фахівці, які володіють німецькою мовою й опанували основи правової системи європейських країн сьогодні дуже потрібні Україні. А відтак, участь у Школі – перспективна можливість для кожного студента.

На складних викликах, перед якими постає сучасний світ,  акцентував увагу суддя Конституційного Суду України у відставці Петро Стецюк. За словами Петра Богдановича, молоді фахівці повинні навчитися реагувати на численні загрози сучасності і постійно удосконалюватись.

«Сучасний світ зіткнувся із численними загрозами, про які років 15 тому ми б навіть не могли подумати. Це і глобалізація, і кліматичні зміни, і міжнародний тероризм, і багато іншого. Ці виклики кожен день торкаються усього нашого життя і на них потрібно знаходити відповідь. Дотичність до німецької правової системи дозволить вам пізнати у який спосіб наші сусіди на заході реагують на ці виклики. Тому бажаю вам максимально використати можливість, яку вам дає участь у цьому курсі», – звернувся Петро Стецюк до молоді.

На завершення церемонії урочистого відкриття Школи німецького права із доповіддю «Стан конституційної реформи та її законодавчої імплементації»  виступив народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, Голова підкомітету з питань виконання рішень Європейського Суду з прав людини, член Конституційної комісії та Ради з питань судової реформи, випускник Львівського університету Руслан Сидорович. У доповіді юрист проаналізував проблеми і виклики, які виникають на шляху до реформування правової системи України загалом і реформи Конституційного Суду зокрема.

Додамо, що у рамках курсу студенти прослухають лекції восьми німецьких науковців із найважливіших галузей правової системи Німеччини. Упродовж року слухачі двічі писатимуть тест, який є контролем засвоєних знань. Після завершення навчання всі учасники, які наберуть відповідну кількість балів за результатами тестування, отримають сертифікат про завершення курсу і можливість навчатися у Літній школі права, яка відбуватиметься у Німеччині.

Найкращий студент курсу отримає стипендію, яка передбачає дослідницьку роботу в одному з німецьких вищих начальних закладів.

За матеріалами прес-центру ЛНУ