Звіт про роботу наукового гуртка з Історії держави та права України за 2024-2025 навчальний рік
Відбулося підсумкове засідання
наукового гуртка з Історії держави та права України
2024-2025
Упродовж двох семестрів гурток провів 18 засідань: офлайн та онлайн. На засіданнях було заслухано 55 наукових доповідей. Здобувачі представляли наукові роботи не лише зі запропонованого переліку, а й пропонували на розгляд власні оригінальні дослідження, до прикладу: “Українська інтелігенція та її правове становище на зламі ХІХ й ХХ століть” (Палій Анастасія), “Історичні передумови становлення і розвитку прав і свобод дитини на різних етапах розвитку українського суспільства” (Закутинський Любомир), “Правовий статус української мови за часів Маркіяна Шашкевича“ (Прокопець Марина) чи “Вплив війни на свідомість дітей: історико-правовий аналіз (ХХ-ХХІ ст.)” (Черевко Дар’я).
Крім того, гуртківці у 2024-2025 навчальному році:
- відвідали музей історії ЛНУ імені Івана Франка;
- взяли участь у конкурсі наукових есе: “Один із найвидатніших діячів України XX століття”;
- провели науковий студентський круглий стіл “Конституція Пилипа Орлика: її оцінка та значення (до 315 річниці Конституції 1710 року)»;
- відвідали захід з істориком, к.і.н., народним депутатом України Володимиром В’ятровичем на тему: “Як історія допомагає зрозуміти нинішню війну”;
- взяли участь в І Всеукраїнській студентсько-аспірантській науковій конференції “Досвід національних державотворчих процесів в умовах війни”, присвяченій 135-літтю полковника А. Мельника, з публікацією своїх тез доповідей в друкованій брошурі.
Висловлюємо вдячність всім учасникам гуртка за поглиблений інтерес до історії України та за представлення наукових досліджень протягом року, зокрема Данилу Микитину, Анні-Роксоляні Ковальчук, Олені Вакульчук, Анастасії Палій, Анні Синявській та Іллі Монічу за активну і плідну роботу гуртка.
Щиро бажаємо успіхів у подальшій науковій та академічній діяльності, нових досягнень та перемог у навчанні!
Заохочуємо продовжувати власні історико-правові дослідження наступного року, брати участь у конкурсах та конференціях!
З повагою і найкращими враженнями, староста наукового гуртка з Історії держави та права України – Владислав Петришин.
Labor et patientia omnia vincunt!
Праця і терпіння перемагають усе!
P.S. Кафедра висловлює вдячність Владиславу за керівництво гуртком вже другий рік поспіль, бажає йому та усім гуртківцям навчальних, наукових та життєвих успіхів, а найактивнішим науковим опікунам гуртка – проф. Ігорю Йосиповичу Бойку та доц. Ліліані Едуардівні Шевчук – наснаги до роботи!