В університеті відбулись урочистості з нагоди дня юриста

09.10.2018 | 19:05

8 жовтня 2018 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася Урочиста академія з нагоди Дня юриста. Захід об’єднав студентів, науковців, фахових юристів-практиків, представників адміністрації Університету та органів державної влади.

Розпочав урочистості декан юридичного факультету Володимир Бурдін, побажавши викладачам, студентам та усім присутнім наснаги до праці й самовдосконалення, успіхів у професійній діяльності та нових звершень. «Є найважливіший принцип, який об’єднує усіх фахових правників. Він полягає в тому, що ми повинні знати Закон, поважати Закон, служити Закону», – наголосив Володимир Миколайович під час вітального слова.

Ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник підкреслив важливість та суспільну користь професії правника, згадавши відомих випускників юридичного факультету Львівського університету та їхній вагомий внесок в становлення Української Держави.

«Коли ми сьогодні говоримо про боротьбу за Україну, то маємо на увазі не лише протистояння російському агресору, а й обстоювання демократії і свободи всередині нашої держави. Без всеохопного верховенства права, домінування у суспільстві Закону як найвищої цінності демократичний розвиток України неможливий. Тому щиро дякую кожному працівнику і студентові юридичного факультету, які докладають чи докладатимуть у майбутньому великих зусиль для того, аби України була по-справжньому правовою і сильною державою», – зазначив Ректор Університету, звертаючись до присутніх.

Викладачів та студентів юридичного факультету також привітали почесні гості. Зокрема, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка наголосив на необхідності чіткого усвідомлення важливості ролі висококваліфікованого юриста у розбудові української державності.

«Львівська правнича школа впізнавана не лише в Україні. Це школа, яка має свою традицію, своїх світочів. Ми повинні цінувати те, що маємо сьогодні, тому що за тисячу кілометрів від Львова українські воїни захищають нашу державу. Завжди усвідомлюйте, наскільки юрист важливий для Української Держави. Думайте, яка ціна вашої освіти, ваших знань і досвіду. Ваше майбутнє – це майбутнє української юриспруденції, львівської юридичної школи, успішних людей у незалежній Українській Державі», – звернувся голова ОДА до присутніх.

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, вітаючи присутніх на Урочистій академії, згадав своє навчання на юридичному факультеті Львівського університету, привітав викладачів та студентів з нагоди професійного свята і побажав їм натхнення у повсякденній роботі та успіхів у навчанні.

Прокурор Львівської області Юрій Квятківський підкреслив важливість одержання якісної юридичної освіти для досягнення професійних успіхів, зазначивши, що випускники юридичного факультету Львівського університету є затребуваними фахівцями для органів прокуратури.

Також  викладачів та студентів юридичного факультету з професійним святом привітав начальник Головного управління Національної поліції України у Львівській області Валерій Середа: «Серед присутніх я бачу своїх вчителів, які дали мені дорогу в життя. Низький вам уклін та шана! Студентам, які зараз навчаються у Львівському університеті, хочу сказати, що ви маєте чудових висококваліфікованих викладачів з великим досвідом роботи. Повірте, що усі знання, які вони допомагають вам здобути, неодмінно знадобляться вам у майбутньому», – зазначив Валерій Середа.

До вітальних слів долучився заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк, ствердивши, що навчання на юридичному факультеті Львівського університету дає глибокі знання, формує необхідні для професійного юриста навики і є запорукою успіху.

Голова Ради адвокатів Львівської області Богдан Павлишин, звертаючись до студентів, побажав їм працелюбності й наснаги до навчання, а також наголосив, що опановувати фах юриста дуже складно, однак здобуті під час навчання знання, є безцінними у будь-якій суспільній сфері.

Начальник Територіального управління державної судової адміністрації України в Львівській області Віктор Дейнека висловив свою повагу та вдячність викладачам юридичного факультету за здобуті знання, підкресливши, що навчання на юридичному факультеті Львівського університету відіграло надзвичайно вагому роль в його житті та професійному зростанні.

Почесні гості відзначили подяками та грамотами викладачів юридичного факультету за сумлінну працю, а студентів – за успіхи у навчанні та активну громадську діяльність.

Щирим і високомистецьким доповненням урочистого відзначення Дня юриста був виступ студентів факультету. Зокрема, Мар’яна Зелінська підготувала вокальний виступ, організація «ЕЛСА» презентувала відео до Дня юриста, Наталія Рачун виступила з авторською піснею, а команда КВН «Збірна NASA» потішила усіх присутніх яскравим гумористичним номером.