Центр правової допомоги учасникам АТО та членам їх сімей

  • Про підрозділ

Зважаючи на тривожну ситуацію в країні, на базі юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка діє ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ військовослужбовцям в зоні АТО та членам їх сімей (створено 8 вересня 2014 року) Організаційну підтримку надає, окрім самого юридичного факультету, ще й Центр конституційних ініціатив (екпертно-аналітична громадська організація, завданням якої є здійснення науково-дослідної, просвітницької та експертної діяльності в сфері практичної реалізації засад конституціоналізму в Україні) , Народна самооборона Львівщини та громадсько-журналістський рух «Народний контроль».

В чому ж суть діяльності цієї, на жаль, поки ще нетипової для України, але вкрай необхідної організації? В загальному, це негайне надання військовослужбовцям в зоні АТО та членам їх сімей консультацій, допомоги в оформленні документів, представництво їх інтересів в судових та інших державних органах, допомога у вирішенні інших правових питань, прямо чи опосередковано пов’язаних з АТО. До нелегкої роботи залучено адвокатів, практикуючих юристів, викладачів факультету, студентів-відмінників старших курсів навчання. За короткий час роботи Центру уже проявилися основні типові проблеми, з якими зустрічаються військовослужбовці та члени їх сімей. Також стали більш очевидними проблеми організації вітчизняної армії протягом останніх двадцяти з лишком років, і найголовніше – проблеми українського законодавства. За перший місяць роботи Центру вдалось надати допомогу кільком десяткам людей, тобто організація вже встигла зарекомендувати себе на найвищому рівні. Часто доводиться шукати нестандартні рішення, формувати практику з нуля та підтримувати громадян. У сучасних реаліях діяльність такого роду організацій вкрай необхідна, адже швидке професійне реагування здатне виправити долі звичайних людей, втягнутих у чужу війну.

Центр правової допомоги відкритий для всіх потребуючих з понеділка по п’ятницю, з 9-00 до 17-00. Телефони: 032-239-50-39, 097-43-93-053